Reklamsız Sözcü

Kaçaklar kandırılıp konteynere kilitlendi

Yurtdışına gitme vaadiyle kandırılıp konteynere kilitlenen Iraklılar, sahil güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

android-time 19:49 6 Kasım 2014
Kaçaklar kandırılıp konteynere kilitlendi
Yurtdışına gitme vaadiyle kandırılıp konteynere kilitlenen Iraklılar, sahil güvenlik güçleri tarafından yakalandı.

İzmir’in Gaziemir İlçesi’ndeki Ege Serbest Bölgesi’nin Gümrük kontrol noktasında bulunan görevliler, şüphelendikleri bir TIR’ın dorsesindeki konteynerde yaptıkları aramada, Iraklı 4 kaçağı yakaladı. Kaçakların, yurtdışına gitme vaadiyle kandırılıp, konteynere bindirildikleri ortaya çıktı.

Ege Serbest Bölgesi Gümrük noktasındaki görevliler, bugün öğle saatlerinde gümrük bölgesine giriş yapmak isteyen bir TIR’dan şüphelendi. Plakası öğrenilemeyen TIR’ın dorsesindeki konteyneri kontrol eden görevliler, konteynerin kapı kilidindeki mührün tahrip edildiğini fark etti ve içini inceleyince gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Iraklı olduğu tespit edilen 4 kaçağı konteynerden indirdi. Iraklı kaçakların, yurt dışına gitme vaadiyle kandırıldığı, gerçekte TIR’ın yurtdışına hiç çıkmayacağı belirlendi. Yanlarında, yiyecek ve içecek de bulunan kaçakların tuvalet ihtiyaçlarını ise pet şişelere giderdikleri bildirildi.

Kaçaklar, sınırdışı işlemleri için Yabancılar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Bu sırada, kaçakların konteynerden indirilmesi çevredeki bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 19:5706.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more