Reklamsız Sözcü

‘Kadına şiddet canlı yayında’

Öz : RTÜK'ü ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ı göreve çağırdı.

android-time 15:53 7 Mayıs 2014
‘Kadına şiddet canlı yayında’
Öz : RTÜK'ü ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'ı göreve çağırdı.

Cengiz Aldemir/Sozcu.com.tr

Bu sabah FLASH T’v’de yayınlanan evlendirme programına konuk olan erkek katılımcı, önceki iki eşini de öldürdüğünü ve üçüncü defa evlenmek istediğini canlı yayında aktardı.

CHP Manisa Milletvekili Sakine ÖZ, “kadına şiddette pervasızlığın canlı kanıtı” olarak gördüğü bu yayını, Meclis gündemine taşıdı. Meclis’te yaptığı konuşmada, bu yayın için RTÜK’ü ve Aile Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ı yeniden göreve çağırdı.

RTÜK VE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI NE KADAR SEYİRCİ KALACAKTIR

Manisa Milletvekili Sakine Öz meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada, ” Kadın cinayetleri yasımız sürüyor. Son 1 ayda, Manisa, Muğla, Konya, İstanbul, Amasya, Adana, Bursa, Balıkesir, Yozgat ve Konya'da kadınlar katledilmiştir. Koruma sorunları, yasal ve idari boşluklar devam etmekte; Sayın Ayşenur İslam'ın, yaraları daha fazla sızlatan gafları sürmektedir. Bu sabah bir TV kanalından ekranlara yansıyanlar, kadın cinayetlerinin nasıl da rahatlıkla anlatıldığını göstermiştir. İki eşini de öldürdüğünü canlı yayında itiraf eden bir erkek, ön araştırmaya tabi tutulmadan evlendirme programına çıkarılmış, üçüncü evliliğini yapmak istediğini hiç sıkılmadan anlatmıştır.

“Her zaman nasıl dövüyorsam yine öyle dövdüm ama öldü” diyen erkekler rahatça gezinirken, RTÜK ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadına şiddet bu kadar açıkça ortalıkta dolaşırken, acaba hangi denetim ve önlemleri alacaktır, daha ne kadar “seyirci” kalacaktır?

Son güncelleme: android-time 15:5407.05.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more