Reklamsız Sözcü

Kayıp çocuk seferberliği

6 yaşındaki çocuk, ekipler ile vatandaşların katıldığı 2 saat süren arama çalışması sonucu bulundu.

android-time 12:33 27 Mayıs 2014
Kayıp çocuk seferberliği
6 yaşındaki çocuk, ekipler ile vatandaşların katıldığı 2 saat süren arama çalışması sonucu bulundu.

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde, ailesiyle gittiği ormanlık alanda kaybolan 6 yaşındaki çocuk, ekipler ile vatandaşların katıldığı ve yaklaşık 2 saat süren arama çalışması sonucu bir kulübede bulundu.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Çamlık köyündeki ormanlık alanda gezintiye çıkan Bayram ve Filiz Çolak çiftinin çocukları Hakan Çolak, çalı çırpı toplamak için ailesinin yanından ayrıldı.

Bir süre sonra oğullarının kaybolduğunu fark eden Çolak çifti, arama çalışmasından sonuç alamayınca, durumu jandarmaya bildirdi. Bölgeye gelen jandarma ekipleri, araştırma başlattı.

Bu arada, Dinar Belediyesince hoparlörden bölgeyi iyi bilen vatandaşların da arama çalışmalarına katılması çağrısında bulunuldu. Kayıp çocuğu bulma çalışmalarına katılmak isteyenler için ilçeden otobüsler kaldırıldı.

Dinar Kaymakamı Avni Kula’nın da katıldığı ve yaklaşık 2 saat süren aramada, kayıp çocuk, elektrik dağıtım firmasında çalışan ekipler tarafından ormanlık alandaki bir kulübede bulundu. Korktuğu gözlenen Hakan Çolak, anne ve babasına gösterildikten sonra sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Dinar Devlet Hastanesine götürüldü.

Çocuklarının bulunmasından dolayı mutlu olan Çolak çifti, aramaya katılanlara teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more