Reklamsız Sözcü

Marmara İletişim’de cemaat eylemi!

Gezi Parkı direnişine katılan personeli hakkında inceleme başlatan dekan protesto edildi.

android-time 14:46 17 Şubat 2014
Marmara İletişim’de cemaat eylemi!
Gezi Parkı direnişine katılan personeli hakkında inceleme başlatan dekan protesto edildi.

Cemaatçi kimliği ile gündeme gelen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı Yusuf Devran, KESK eylemine katılan ve Gezi eylemlerine destek veren öğretim görevlileri hakkında soruşturma açılması talep etmişti.

Bu talebi değerlendiren rektörlük, KESK’in 4-5 Haziran 2013 tarihlerinde yurt çapında düzenlediği iş bırakma eylemine katılan Eğitim-Sen üyesi sekiz araştırma görevlisine 24 ay kademe durdurma cezası verdi.

Aralarında milletvekilleri ve ünlü isimlerin de bulunduğu bir grup, Marmara üniversitesi İletişin Fakültesi önünde eylem yaparak basın açıklaması okudu.

Açıklamaya CHP milletvekilleri Şafak Pavey ve Aykut Erdoğdu, HDP’li milletvekilleri Levent Tüzel ve Sırrı Süreyya Önder, Türkiye Gazeteciler Sendikası Başkanı Uğur Güç, KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul destek verdi.

Basın açıklamasının ardından içeriye girmek isteyen bazı öğrenciler başka fakülteden geldikleri gerekçesiyle okula alınmadı. Bunun üzerine çıkan tartışma arbedeye dönüştü. Grup içerisinde bazı kişiler ellerinde bulunan soda şişelerini güvenlik görevlilerine fırlattı. Yaşanan arbede bazı sendika üyelerinin araya girmesiyle sona erdi. Olaylar nedeniyle bir süre okula kimse alınmadı.

6662’ye SOZCU yaz gönder, reklamsız sözcü plus’a anında abone ol. (Türkiye'den)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more