Reklamsız Sözcü

Nilüfer’de Cumhuriyet yürüyüşü

Cumhuriyet’in 91. yılı Nilüfer’de gurur ve sevinç içinde kutlanacak.

android-time 13:18 28 Ekim 2014
Nilüfer’de Cumhuriyet yürüyüşü
Cumhuriyet’in 91. yılı Nilüfer’de gurur ve sevinç içinde kutlanacak.

29 Ekim'de onbinler Nilüfer Belediyesi'nin Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'nda düzenlediği Cumhuriyet yürüyüşünde coşkuyu hep beraber yaşayacak.

Nilüfer'de Cumhuriyet Bayramı yine yurttaşların geniş katılımı ile kutlanacak. Nilüfer'de kutlamaların önemli bir merkezi haline gelen Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Cumhuriyetin 91'inci yılında da tarihi buluşmaya sahne olacak.

Kutlamalar Cumhuriyet Yürüyüşü ile Acıbadem Kavşağı'ndan başlayacak. Yürüyüş için saat 18.30'dan itibaren katılımcılar kavşakta toplanmaya başlayacak. Yürüyüş Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve protokolün de katılımıyla 19.30'da start alacak. FSM Bulvarı boyunca devam edecek olan Cumhuriyet yürüyüşü Hastane Alanı'nda son bulacak.

Önceki yıllarda olduğu gibi on binlerce kişinin katılacağı Cumhuriyet Yürüyüşü'nün ardından sanatçı Sertap Erener konser verecek. Ünlü sanatçı, şarkılarıyla vatandaşlara Cumhuriyet coşkusu yaşatacak.

Nilüfer Belediyesi 29 Ekim günü tüm ilçeyi Atatürk posterli bayraklarla donatmak için de günler öncesinden bir çalışma yürüttü. Nilüfer Belediyesi bu yıl da 60 bin bayrak dağıttı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more