Reklamsız Sözcü

Okulda unuttular

Gaziantep'te annesi okulda temizlik görevlisi olarak çalışan Ayfer okulda kilitli kaldı. Ayferi, itfaiye kurtardı.

android-time 20:02 28 Ekim 2014
Okulda unuttular
Gaziantep'te annesi okulda temizlik görevlisi olarak çalışan Ayfer okulda kilitli kaldı. Ayferi, itfaiye kurtardı.

Gaziantep’te annesi Hacer Cuma'nın temizlik görevlisi olarak çalıştığı Dr. Cemil Karslıgil İlkokulu'na girerek temizlik yapan ve okul yöneticilerinin kapıyı kilitlemesi sonucu içeride mahsur kalan 12 yaşındaki Ayfer Ö. itfaiye ekibi yangın merdiveniyle kurtardı.

Olay, öğleden sonra Kolejtepe Mahallesi'ndeki Dr. Cemil Karslıgil İlkokulu'nda meydana geldi. Temizlik görevlisi Hacer C.’nin birinci evliliğinden olan kızı Ayfer Ö. okula giderek annesini beklemeye başladı. Annesi gelmeden bir sınıfı temizlemeye başlayan Ayfer Ö. okul görevlilerinin kapıları kilitleyerek ayrılması sonucu mahsur kaldı.

Okulun penceresinden gözyaşı dökerek yardım isteyen küçük Ayfer'in imdadına çevredekiler koştu. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri, yangın merdiveniyle çıktıkları 4 katlı okulun 3'üncü katındaki Ayfer'i alarak indirdi. Başka bir okulda 4'üncü sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Ayfer, haberi alarak okula gelen annesine sarılarak gözyaşı döktü. Ayfer, kurtarıldıktan sonra annesiyle evine dönerken şöyle dedi:

“Annem bu okulda temizlik yaparak para kazanıyordu. Bende ona yardım etmek için okul dağıldıktan sonra buraya geldi. Ben geldiğimde müdür, hademe öğretmenler vardı. Bir sınıfı temizledikten sonra çıkmak istedim kapıyı kilitleyip gitmişler. Beni burada unutmuşlar.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more