Reklamsız Sözcü

Pamir’in iddianamesi iade edildi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, havuzda boğulmuş halde bulunan küçük Pamir'in annesini suçlaşan iddinameyi savcılığa iade etti.

android-time 17:21 19 Kasım 2014
Pamir’in iddianamesi iade edildi
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, havuzda boğulmuş halde bulunan küçük Pamir'in annesini suçlaşan iddinameyi savcılığa iade etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, komşu villanın havuzunda boğulmuş halde bulunan 3,5 yaşındaki küçük Pamir’in annesi Süverce Dikdik hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan düzenlenen iddianameyi soruşturma savcısına iade etti.

Başsavcılık, iade kararına gerekçe olarak, iddianamenin tek şüphelisi olan anne Süverce Dikdik’in oğlu Pamir’in ölümünde nasıl bir kusurunun bulunduğunun detaylandırılmamasını gösterdi. Başsavcılık, iddianamede annenin kusurunun bir bilirkişi raporu ile tespit edilerek değerlendirmede bulunulmasını istedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Sarıyer Zekeriyaköy’de kaybolduktan 30 saat sonra komşu evin havuzunda ölü bulunan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik’in annesi Süverce Dikdik hakkında “Taksirle ölüme sebebiyet vermek” suçundan düzenlenen iddianameyi, eksiklikler olduğu gerekçesiyle soruşturma savcısına iade etti.

BİLİRKİŞİ RAPORU İSTENDİ
5 Kasım’da hazırlanan ve onay için kendisine gönderilen iddianameyi inceleyen Başsavcıvekili Faruk Erşen Yılmaz, bugün iddianameyi iade etti.
Başsavcıvekili Yılmaz, iade gerekçesinde, anne Süverce Dikdik’in oğlunun ölümünde nasıl bir kusurunun bulunduğunun detaylandırılmamasını gösterdi. Başsavcıvekili Yılmaz, anne Süverce Dikdik’in kusurunun, olay yerinde yapılacak kapsamlı bir bilirkişi incelemesi ve raporu ile tespit edilerek, değerlendirmede bulunulmasını istedi.

ANNEYE 6 YIL HAPİS İSTENMİŞTİ..

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Levent Çağıl, 5 Kasım’da hazırladığı iddianamede, anne Süverce Dikdik’in, 3,5 yaşında korunmaya muhtaç olan oğlu için gerekli dikkat ve özeni göstermediğini öne sürerek, “Taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan 2 yıl ile 6 yıl arası hapis cezası istemiyle yargılanmasını talep etmişti.

“BABA’NIN YARGILANMASINA GEREK YOK” DEMİŞTİ
Savcı Çağıl, yaşı küçük olan Pamir Dikdik’in sorumluluğunun annede olduğu gerekçesiyle, baba Serdar Dikdik hakkında “takipsizlik” kararı vermişti. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:3019.11.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more