Reklamsız Sözcü

Pazarda başından vuruldu

İstanbul'da teyzesiyle pazara giden minik Semanur, nereden geldiği belirlenemeyen bir kurşunla başından vuruldu.

android-time 18:17 27 Eylül 2014
Pazarda başından vuruldu
İstanbul'da teyzesiyle pazara giden minik Semanur, nereden geldiği belirlenemeyen bir kurşunla başından vuruldu.

Bayramlık almak için gitti pazarda teyzesiyle birlikte onlarca kişinin arasında yürüyen 9 yaşındaki Semanur Culum bir anda yere yığıldı. Teyzesi ve çevredekiler ne olduğunu anlayamadı. Küçük Semanur ‘un başını pazar tezgahına vurduğu zannediliyordu ancak korkunç gerçek hastanede ortaya çıktı. Küçük kızın başında kurşun olduğu tespit edildi.
Kurban Bayramı için teyzesi Emine Özcan ile birlikte pazara alışverişe giden 9 yaşındaki Semanur Culum, nereden sıkıldığı tespit edilemeyen bir kurşunun başına isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

PAZARDA YÜRÜYORDU

Olay Esenler’de perşembe günü saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Teyzesi Emine Özcan ile sokak arasına kurulan pazarda ilerleyen Semanur Culum biran da yere yığıldı. Ne olduğunu anlayamayan teyze Özcan çevredekilerden yardım istedi. Çevredeki vatandaşlar, Semanur’u bir araca bindirip hastaneye götürdü. Özel bir polikliniğine götürülen Semanur’a ilk müdahale burada yapıldı. Semanur daha sonra Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Acil servisine götürülen Semanur’un kafasında kurşun olduğu belirlendi. Beyin Cerrahisi servisine kaldırılan Semanur yoğun bakıma alındı.

“SEN BENİM YÜREĞİME ATEŞ KOYDUN”

Hayati tehlikesi devam eden 9 yaşındaki Semanur’un ailesi perişan oldu. Hastane önünde bekleyen anne Elif Culum, “Allah rızası için, eğer sen kimsen, vicdanın, evladın yok mu? Ailen yok mu? Hiç mi düşünmedin o silahı sıkarken? Sen benim yüreğime ateş koydun. Allah’a havale ediyorum, beter olasın. Duyunlar görenler söylesin. Bütün aile mahvoldu. O küçücük bir kız çocuğu.. Yalvarıyorum size duyan gören varsa söylesin. Allah o insanı da bildiği gibi yapsın elleri kırılsan bu silah sıkanları” diye konuştu.
Teyze Özcan’ın kocası Mehmet Özcan ise doktorların Semanur’un hayatından ümitli olmadığını kendilerine söylediklerini belirterek “Bayramlık almaya gittiler böyle bir olay oldu. Burada öğrendik kurşun olduğunu.

Şimdi yoğun bakımda. Pazarın, kalabalığın içinde nerden geldiği belli değil. Bir an önce bulunmasını istiyoruz. Çok kötü durumda. Bekleyeceğiz ümit kesilmez ama bilmiyorum doktorlar ümit veremiyor. Hiç kimse de görmemiş. Bin 500, 2 bin kişi varmış. Birden düşüyor. Kaldırıp götürüyorlar. Sonra buraya getiriyorlar. Burada kurşun var dediler.

Bilmiyorduk biz kafasını pazar tahtasına vurdu zannettik.” şeklinde konuştu. Polis, 9 yaşındaki Semanur’u vuran kurşunu sıkan kişiyi bulmak için çalışma başlattı.

OYUN OYNARKEN ÇEKİLMİŞTİ

Bu arada Küçük Semanur, amcasının çocuklarıyla oyun oynarken cep telefonuyla kaydedilmişti.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more