Reklamsız Sözcü

Protokol aracında davetsiz misafir

Adana'da coşkulu Cumhuriyet Bayramı kutlaması...

android-time 13:51 29 Ekim 2014
Protokol aracında davetsiz misafir
Adana'da coşkulu Cumhuriyet Bayramı kutlaması...

ADANA’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, coşkuyla kutlandı. Kentteki ilk tören, Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması, İstiklal Marşı’nın okunması ve göndere Türk Bayrağı’nın çekilmesiyle başladı. Buradaki törenin ardından geçit töreninin yapıldığı Uğur Mumcu Meydanı’na protokol üyeleriyle yüreyerek gelen Adana Valisi Mustafa Büyük, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Bahadır Köse ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile askeri cipe binip töreni izlemeye gelenleri selamlarken katılanların Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladı.

YOĞUN İLGİ

Sıcaklık derecesi yaklaşık 28 dereceyi bulan Adana’da yapılan törene vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Çevredeki binaların balkonları bayraklarla süslendi. Keskin nişancılar yüksek binalarda güvenlik önlemi alırken tören alanı ayrıca polis helikopteriyle de uzun süre izlendi.

PROTOKOLE DAVETSİZ MİSAFİR

Tören alanında üzeri açık araba binerek selamlayan prokolün davetsiz misafiri bir küçük çocuk, izinsiz araca binerek Vali Mustafa Büyük’ün arkasında durup bayrak salladı.
Daha sonra prokotolün selamlamasının ardından araçtan inen çocuğu korumalar uzaklaştırdı. (DHA)

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more