Reklamsız Sözcü

Validebağ’da polis müdahalesi!

Validebağ'da mahkeme kararına rağmen inşaat yapımı sürerken alanda nöbet eylemini sürdürenlere polis müdahale etti.

android-time 15:38 28 Ekim 2014
Validebağ’da polis müdahalesi!
Validebağ'da mahkeme kararına rağmen inşaat yapımı sürerken alanda nöbet eylemini sürdürenlere polis müdahale etti.

Validebağ’da mahkeme kararına rağmen inşaat yapımının sürmesine tepki gösterenlere polis yine sert bir şekilde müdahale etti. Validebağ Korusu’nda polis müdahalesi sürüyor.

AVUKAT: MAHKEME KARARINI DÜZELTMEYE GEREK DUYMADI

Validebağ Korusu'nun yanında bulunan ve otopark alanı olarak kullanılan arazinin imara açılmasına ilişkin İstanbul 7. İdare Mahkemesi'ne başvuran avukatlar, 178'inci parselde verilen yürütmeyi durdurma kararında ‘sehven' hata olduğunu savunarak kararın güncellenmesini istemişti. Konuyla ilgili olarak bugün bir basın açıklaması yapan avukat Gülsüm Özdemir, mahkemenin “benim kararım çok nettir', ‘o yerdeki inşaatın durdurulmasına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdim, o yüzden düzeltmeye gerek görmüyorum' dediğini iletti.

Özdemir, ‘178'inci parselin güneyindeki tescil dışı alana karşı açılmış davada o yerdeki inşaatın durdurulmasına ilişkin yürütmeyi durdurma kararı verdim, o yüzden düzeltmeye gerek görmüyorum' diyorlar” açıklamasında bulundu. Yürütmeyi durdurma kararının çok net olduğunu vurgulayan Özdemir “Bizim açımızdan ve mahkeme açısından çözümsüzlük yok. Durum çok net. Arsayla ilgili yürütmeyi durdurma kararımız var, uymayan belediye var. Durum budur. Başka bir süreç başlatmamız gerekiyor, çünkü arkamızda suç işleniyor. Yargı kararları tanınmıyor. Polis ve zabıta korumasında suç işleniyor.” şeklinde konuştu.

Özdemir gerilimin ortadan kalkması için mahkemenin arazi ile ilgili nihai karar verene kadar beklemesini istediklerini söyleyerek “Hukukçu belediye başkanını mahkeme kararlarına uymaya davet ediyoruz.”

AVUKATIN AÇIKLAMASININ ARDINDAN MÜDAHALE

Avukatın mahkemenin kararını açıklamasının ardından inşaat yapımına tepki gösteren kitleye polis biber gazlarıyla sert bir biçimde müdahale etti.

Son güncelleme: android-time 16:5428.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more