Reklamsız Sözcü

Validebağ’da polis müdahalesi

Üsküdar’daki Validebağ Korusu’nun yanındaki otoparkta inşaat nedeniyle gerginlik devam ediyor. 5 vatandaş gözaltına alındı.

android-time 17:04 23 Ekim 2014
Validebağ’da polis müdahalesi
Üsküdar’daki Validebağ Korusu’nun yanındaki otoparkta inşaat nedeniyle gerginlik devam ediyor. 5 vatandaş gözaltına alındı.

Üsküdar Validebağ korusu yanında bulunan alanda iş makinesi tekrar çalışmaya başladı.
Tartışmaların ardından dün ara verilen çalışmalar bu sabah tekrar başladı. Çok sayıda çevik kuvvet ekibi alan çevresinde önlem aldı.

Bir grup mahalleli de alanda bekliyor.
Bu arada mahalle sakinleri Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’den açıklamasına tepki gösterdi. Türkmen’in “Fazla tölerans azdırır” ifadesini kullandığın belirten mahalle sakinleri dava açacaklarını ifade etti.

ZABITA – EYLEMCİ KAVGASI

Üsküdar Validebağ Korusu’nun yanında bulunan araziye cami inşaatı sırasında yaşanan gerginlik bugün de devam ediyor. Şantiye alanından çıkan hafriyat kamyonunu durdurmak isteyen eylemcilere zabıtanın müdahale etmesi nedeniyle kavga çıktı. Zabıta ekipleri ile eylemciler arasında çıkan kavgada bir eylemci yüzünden yaralandı. Olaya tepki gösteren mahalleli hafriyat kamyonunun önüne oturarak eylem yaptı.
Mahallelinin araya girmesi ile eylemciler yerden kalktı ancak taraflar arasındaki gerginlik devam ediyor.

AĞAÇLAR SÖKÜLÜYOR

Validebağ Korusu'nun yanında bulunan ve otopark olarak kullanılan alandaki ağaçlar Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sökülmeye başlandı. Cami inşaatının yapıldığı alanda bulunan ağaçlar dozerler aracılığıyla kökünden sökülerek kamyonlara yüklendi. Ağaçların sökülmesi sırasında çevre sakinleri, ‘Ağaçlara dokunmayın' diyerek tepki gösterdi. Olayları yatıştırmak isteyen Üsküdar İlçe Emniyet Müdürü Altuğ Verdi sökülen ağaçların aynı yere dikileceğini söyledi.

5 GÖZALTI

Validebağ Korusu yanındaki otopark alanında yapılacak inşaat alanına girmeye çalışan Mimarlar Odası’nın avukatı Can Atalay, Çiğdem Çidamlı ve Yurt Gazetesi Muhabiri Hakan Akpınar’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı. 5 kişi, Doğancılar Polis Merkezi’ne götürüldü.

Validebağ’da gözaltına alınan 5 kişi serbest!

Validebağ Korusu yanındaki otopark alanında yapılacak inşaat alanına girmeye çalışırken gözaltına alınan 5 kişi serbest bırakıldı.

Akşam saatlerinde, Mimarlar Odası’nın avukatı Can Atalay, Çiğdem Çidamlı ve Yurt Gazetesi Muhabiri Hakan Akpınar’ın da aralarında bulunduğu 5 kişi, ifade verdikten sonra Doğancılar Polis Merkezi’nden ayrıldı

DHA

Son güncelleme: android-time 22:5523.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more