Reklamsız Sözcü

MERS şüphelisi hastaneden kaçtı!

Vanda MERS virüsü taşıdığı şüphesiyle Erciş Devlet Hastanesine başvuran 28 yaşındaki Z.Y., Van'a sevk edileceği sırada kaçtı.

android-time 18:04 23 Ekim 2014
MERS şüphelisi hastaneden kaçtı!
Vanda MERS virüsü taşıdığı şüphesiyle Erciş Devlet Hastanesine başvuran 28 yaşındaki Z.Y., Van'a sevk edileceği sırada kaçtı.

Alınan bilgiye göre, Erciş ilçesine bağlı Çakırbey Mahallesi’nde oturan Z.Y, ishal, yüksek ateş, bulantı ve kusma şikayetiyle Erciş Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Burada yapılan muayene sonrası hastanın, MERS virüsü şüphesiyle Van’a sevkine karar verildi.

 

Bunun üzerine Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’nden özel kıyafetli ekip hastayı almak için yola çıktı. Ambulansın gelmesini bekleyen hasta, buradan habersiz ayrılınca hastane yetkilileri durumu güvenlik güçlerine bildirdi.

 

Güvenlik güçlerinin yaptığı arama çalışması sonucunda kısa süre sonra Z. Y’nin, evine doğru gittiği öğrenildi.

 

Z. Y, daha sonra Van’dan gelen özel kıyafetli sağlık görevlileri tarafından güvenli bir şekilde evinden alınarak ambulansla Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

Nöroloji servisinde oluşturulan izole edilmiş özel bir odaya alınan hastayla ilgilenen birim çalışanlarına da maske dağıtıldı.

 

Adıyaman’da da MERS virüsü şüphesi
Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan hastanelerde MERS virüsü şüphesi yaşanmaya devam ediyor.  Van’dan sonra Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, hacdan 10 gün önce dönen ve yüksek ateş şikayetiyle Kahta Devlet Hastanesine başvuran kişi, MERS virüsü şüphesiyle Adıyaman’a gönderildi. Hastanın tetkikleri yapılırken Acil Servise başka hasta kabul edilmedi.

Son güncelleme: android-time 22:0123.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more