Reklamsız Sözcü

‘Tek bildiğim aynı dilde sevişmek’

1 Ziynet Sali ve Despina Vandi "Avea ile Yıldızlar Açık Havada" etkinlikleri kapsamında Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde buluştu. SOZCU / Evren ABDULLAHOĞLU
2 Ege'nin iki güzel sesi "Dans ve Romantizm" ismini verdikleri konserleriyle İstanbullulara unutulmaz bir gece yaşattı. İlk defa Harbiye Açıkhava Sahnesi'nde konser veren Ziynet Sali hem Despina Vandi ile birlikte olmanın hem de Açıkhava'da olmanın heyecanını birlikte yaşadı.
3 Gecede müzikler kadar sahnedeki ışık şovları ve koreografiler de izleyenlerin nefesini kesti.
4 Gecede Ziynet Sali, Cengiz Abazoğlu imzalı 4 kostüm giydi. Her kıyafetiyle göz dolduran Sali sahneye çıkarken siyah gelinlik modeli bir elbise giydi.
5 Sahne öncesi basın mensupları ile bir araya gelen Ziynet Sali "Bugün ilk defa Harbiye Açıkhava'da sahne alacağım çok heyecanlıyım" dedi. Ziynet Sali ilerleyen günlerde single hazırlığı yaptığı Sıla Gencoğlu imzalı "Bugün Adım Leyla"yı ilk defa sahnede söyleyeceğini belirtti
6 Basın mensuplarının aşk sorularını da içtenlikle yanıtlayan Sali geçtiğimiz günlerde "Eş arıyorum" başlıklı haberini de açıklığa kavuşturdu. "Şu an aşk hayatımda kimse yok, olursa haberiniz olur" dedi.
7 Muhabirlerin yabancı damat sorularına da cevap veren sanatçı "Yunan damat olur mu?” sorusuna ise "Ne müziğin dili ırkı var, nede aşkın var. Ben ayrım yapmıyorum, aşk olursa dil, din, ırk ayırmadan olur. Bildiğim en güzel laf, aynı dilde sevişmek" dedi.
8 İlk olarak sahneye Ziynet Sali çıktı. Siyah elbisesi ile sahneye çıkan Sali "Naparsan Yap" parçasıyla konuklarını selamladı. Sali "5 Çayı", "Deli", "Rüya", "Her Şey Güzel Olacak", ""Gelemiyorum Yanına", "Sen Mutlu Ol", "Senin Olsun", "Alışkın Değiliz", "Sevenler Ağlarmış" parçalarını sahnede seslendirdi.
9 Ardından ülkemizde de büyük ilgi gören şarkısı "Geia" ile Despina Vandi sahneye çıktı. Vandi göz kamaştıran elbisesiyle çıktığı sahnede "Tha Thela", "Na Ti Xairesai", "Gyrismata", "Prospathw", "Ela", "Auli Tou Paradeisou" parçalarını söyledi. Açıkhava'nın coşkusu ise iki büyük ses bir araya geldiğinde iyice yükseldi. "Apapa", "Thelw Na Se Dw", "Anavis Foties", "Deste Mou Ta Matia" ve "AmmanKuzum" parçalarında düet yapan Ziynet Sali ve Despina Vandi alkış yağmuruna tutuldu.
10 Akdeniz'in iki güzel yıldızı geceyi "Amman Kuzum" parçasıyla tamamladı. Aşk, Romantizm, eşsiz parçalar ve danslar eşliğinde tamamlananan gecede ikiliyi izlemeye gelenler arasında Samsun Demir, Sıla Gencoğlu, Behzat Gerçeker,
11 Nilgün Belgün
12 Nino Varon, Cengiz Abazoğlu, Nihat Odabaşı, ve Emre Karayel de vardı.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45