Reklamsız Sözcü

Her yaşta genç Neco

1 Neco sanat hayatının 50. yılını Avea İle Yıldızlar Açıkhava'da etkinliklerinde kutladı. SOZCU / Evren ABDULLAHOĞLU
2 BKM organizasyonu ile gerçekleşen gecede dostları Neco'yu yalnız bırakmadı. Ayşe Özyılmazel koordinatörlüğünde titizlikle hazırlanılan gecede sahnede dev bir orkestra Neco'ya eşlik etti. Garo Mafyan yönetimindeki orkestrada Atilla Özdemiroğlu'da sahnedeydi.
3 "New York, New York" parçasıyla sahneye çıkan Neco 50. yılını özel repertuarı ve anılarıyla seyircilerine aktardı. Sanatçının sahnedeki ilk konuğu "Seni Bana Katsam" parçasıyla kızı Zeynep Özyılmazel oldu.
4 Kızı ile birlikte performanslarını sergileyen baba-kız şarkı sonrası birbirlerine sarılarak duygu dolu anlar yaşayarak ağladı. "Benim hayatımdaki en güzel şeylerim, yavrularım" diyen Neco gözyaşları içinde sahnesine devam etti.
5 Birlikte parçalarını bitirerek kızını kulise gönderen Neco birkaç dakika şarkıya başlamayınca şef Garo Mafyan sanatçıya takılmadan edemedi.
6 "Hadi başlayayım" diyen Mafyan'a, "Ya dur bir önce kendime geleyim" deyince, "Sen kendine gelemezsin" diyerek performanslarına devam ettiler.
7 Ardından Emre Altuğ'u sahneye davet eden Neco birlikte "Resimdeki Gözyaşları" ve "O Gemide Ben de Olsaydım" parçalarını seslendirdi. Performans sonrasında ustaya büyük bir hayranlık duyduğunu anlatan Altuğ " Ben Neco abinin ağır bir hayranı olarak büyüdüm.
8 Eski zamanlarda Neco Tv'ye çıktığı zaman içine düşerdim" dedi. Neco'yu Eurovision'dan takip ederdik diyen şarkıcı "Şarkıcılığımda örnek aldığım bir insandır kendisi. Tv dizisinde birlikte rol aldıktan sonra çok samimi olduk abimle, ve set aralarında o kadar çok öğrendim ki anlatamam" dedi.
9 Neco'nun tarih bilgisi yüksek biri olduğunu söyleyen Emre Altuğ "Sette diziden çok tarih dersleri öğrendim, Neco abimle Kurtuluş Savaşı'ndan girer, Malazgirt Savaşı'ndan çıkardık" diyerek esprili anlarını anlattı.
10 Performansının bitmesi ile seyirciyi selamlayan Altuğ "İyiki varsınız, bir dahaki 50. yılında görüşürüz Neco abi" diyerek sahneden ayrıldı.
11 Sahnede bir süre yalnız başına performans sergileyen Neco kızı Ayşe Özyılmazel'e de teşekkür etmeden geçmedi. Sanatçı "Kızım 3 ay önceden ayarlamış her şeyi ama ben 1 ay kala öğrendim. Konserime 10 gün kala uyku tutmadı, bende bahçeye çadır kurup orada uyudum" dedi.
12 Neco'yu bu özel gününde eşi İdil Erge, küçük çocukları Leyla ve Ali Nejat'ın yanı sıra büyük kızı Zeynep Özyılmazel'de yalnız bırakmadı.
13 Neco şarkılarına devam ederken oğlu Nejat konseri annesinin kucağında uyuyarak geçirdi.
14 Konser boyu ailesine olan sevgisini dile getirerek duygu dolu anlar yaşayan Neco gözleri dolunca kızı Ayşe'den destek geldi.
15 "Biz seni buraya ağlayasın diye getirmedik, bugün senin günün eğlen" diyerek babasına destek oldu.
16 Sahne espri yapmadan da durmayan Neco orkestrasına da takılmadan geçmedi. Usta sanatçı "Beni sahneden en çok rahatlatan şey izleyiciler ve sahnedeki eski dostlarım. Biz bu orkestrayı kurduğumuz zaman tahtta Sultan Reşat vardı" diyerek dinleyenleri gülmekten kırdı geçirdi.
17 Tanıdığım o kadar renkli özel dostlar var ki iyi ki bu insanları tanıdım sahnede nefes alıyorum sizler sayesinde, Allah'a şükür" dedi.
18 Süperstar Ajda Pekkan da bu özel gecede Neco'yu yalnız bırakmayan isimler arasındaydı.
19 "Her Yaşın Bir Güzelliği Var"ı sahnede solo olarak seslendiren Pekkan ardından "Can't Take My Eyes Of You" parçasını Neco ile birlikte söyledi.
20 Birlikte parçalarını seslendiren ikiliden Neco "Ben Ajda Pekkan'ın üstüne Türkiye'de hiçbir ses daha gelmedi. Sizde dinlediniz, haksız mıyım" diyerek süperstara övgü dolu sözler sarf etti.
21 Eski yıllarından bahseden Ajda Pekkan "Neco ile birbirimize çekimser yaklaşırdık şimdi ise ne derler, kanki diyorlar bizde öyle olduk" dedi.
22 Neco'nun "O zamanlar ikimizde çok gençtik sözü üzerine Pekkan ise "İnsan hissetiği yaştadır, nasıl göründüğün önemli değildir" diyerek seyirciden alkış aldı.
23 Neco "Türkiye'nin en güzel sesi Ajda Pekkan'a çok teşekkür ederim" diyerek sahneden uğurladı.
24 Gecenin en özel anlarından biri ise duayen isim Halit Kıvanç'ın sahneye çıkması oldu. Sahnede " Kimse niye bu adama Neco diyorlar demedi? Nejat Özyılmazel. Bir de bir şey daha var bu gecenin organize edilmesinden büyük parmağı varmış, söylemeden geçemeyeceğim, birbirinden güzel cici iki kız. Birini az önce gördünüz.
25 Küçüğü gazetelerde okuyorsunuz. Babalarına özel bu geceyi yaratmışlar, her kutlamadan her 50. yıldan çok farklı bir Neco bu Neco. Nejat Özyılmazel yıllar önce İstanbul Gelişim Orkestrası'nda bense takdimcilikten sunuculuğa geçiyorum bu arada tanıştık.
26 . O günden sonra o benim müzik zevkimin genel müdürü oldu. Ne kadar güzel Türkçe konuşur biliyor musunuz? Ben biliyorum. Neco ile 50 yıllık bir dostluğumuz arkadaşlığımız var onun takdimcisi olarak başladım bu işlere, sonra takdimciden sunucu oldum bildiğiniz gibi. Ben şöyle sunuyorum bütün dünyaya onu " Türkiye'de sizin müziğiniz, batı müziğinin güzelliklerini daha da güzelleştiriyor." Her yaşta genç Neco alkışlıyorum kendisini" dedikten sonra sahneyi Ayşe Özyılmazel'e bıraktı.
27 Konserin ikinci yarısında da sahne ünlü isimleri ağırlamaya devam etti. Gecenin yaratıcısı Ayşe Özyılmazel'de ikinci yarıda babasına eşlik etmek üzere sahnedeydi. Birlikte yeni klip çektikleri "Hani" ve "Pam Pam"ı birlikte söyleyen ikili Harbiye Açıkhava Sahnesi'ni coşturdu.
28 Babası ile aynı sahneyi paylaşan Ayşe Özyılmazel'in mutluluğu adeta gözünden okunuyordu.
29 "Öyle Sarhoş Olsam Ki" ve "Caddeden Sokaklara" parçalarını Yalın'la seslendiren Neco ardından da Kenan Doğulu ile birlikte sahnedeydi.
30 . "Let It Be" ve "Unforgettable" parçalarını birlikte seslendiren ikili unutulmaz bir performansla alkış yağmuruna tutuldu.
31 Sahnede Neco'nun son konuğu Nükhet Duru oldu. Dostlukları yıllara dayanan Neco ve Nükhet Duru şarkıları ve tatlı sohbetleriyle geceyi sonlandırdı. Nükhet Duru ve Neco birlikte "Ben Sana Vurgunum", "Lüküs Hayat", "Tek Başına", "Yalnız Kullar", "Ağlama Değmez" parçalarını seslendirdi. Gecenin sonunda seyirci dakikalarca Neco'nun 50. yılının bu özel kutlamasını ayakta alkışlayarak yaptı.
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52