Reklamsız Sözcü

Bu 11 canlı içinizde yaşıyor olabilir

1 Önceleri, uykumuzda örümcek yuttuğumuzu söylerlerdi, ama bu teori çürütüldü. Bu yazıda ise şu anda içinizde yaşıyor olma ihtimali olan 11 canlı organizmadan bahsedeceğiz.
2 1) Bağırsak Kurdu

Bu canlı sindirim sisteminizde yaşarlar ve orada olduklarına dair hiç bir belirti de yoktur. İçinizde bağırsak kurdu olup olmadığını öğrenmenin tek yolu, dışkınızda asalaklar olup olmadığını kontrol etmektir.
3 2) Uyuz Böceği

Bu canlı, uyuz adı verilen, vücutta döküntülere ve kaşınmaya neden olan şiddetli bir deri hastalığına sebep olur.
4 3) Hamam Böceği

Eğer bir hamam böceği istilasıyla karşı karşıyaysanız, kulak tıkacı olmadan uyumak istemeyebilirsiniz, çünkü bunlar kulağınızın içinde gezinmeyi en çok seven böcek türüdür.
5 4) Göz Kurdu

Bu kabusumsu parazit, vücudunuza herhangi bir yerden girebilir ama özellikle en son vardıkları yer çok korkunç. Vücudunuzda gezerler en sonunda da gözünüze yerleşirler.
6 5) Kulağakaçan Böceği

Ender görülen bir böcek olmasına rağmen, zaman zaman ortaya çıkıp kulak kanalınıza girip sizi çıldırtmasıyla tanınır.
7 6) Candiru Balığı

Bu cinsel sapık ile karşılaşmamayı dileseniz iyi edersiniz. Bu mendebur balık insanların idrar yoluyla dışarıya saldığı amonyağa ilgi duyar. Candiru balığı, hayvanların ve insanların boşaltım sistemine kaçması ve özellikle de cinsel organlara hastalık bulaştırmasıyla tanınır.
8 7) Kancalı Kurt

Bu vampirimsi yaratıklar bağırsaklarınızda yaşarlar ve kanınızdan beslenerek demir eksikliğine sebep olabilirler.
9 8) Güve

Çok sık görülmese de güveler kulağınıza girebilirler ve çıkarmak çok zordur. Doktorların çok dikkatli bir şekilde cımbız kullanarak çıkarmaları gerekir.
10 9) Kurtçuk

Bu tiksindirici yaratık insanların üzerinde bulunur. Ve saç derisi hastalıklarının çoğuna bu yaratık sebep olur. Kuaförlerin müdavimi olmak istemiyorsanız, çöp kutularından, ölü hayvanlardan ve bozuk yiyeceklerden uzak durun.
11 10) Haziran Böceği

Bu böcek, bazı insanların kulağında ve ağzında bulunur ve duyma bozukluklarına neden olur.
12 11) Sinek

Maalesef bu böcek yumurtalarını, üzerinizde herhangi bir yere bırakabilir. İnsan derisinin altında, ağız içinde ve hatta gözlerin içinde bile bulunabilir.
13