Reklamsız Sözcü

Apple ikinci mağazasını açıyor

Apple Türkiye’de ikinci mağazasını açıyor.

android-time 17:10 24 Ekim 2014
Apple ikinci mağazasını açıyor
Apple Türkiye’de ikinci mağazasını açıyor.

Apple, Türkiye'deki ikinci mağazasını İstanbul Acıbadem'de kurulmuş olan Akasya AVM'de açıyor.25 Ekim Cumartesi günü saat 10'da kapılarını açacak olan mağaza, dünyadaki 444'üncü Apple mağazası olacak. Türkiye'deki ilk Apple mağazası nisan ayında İstanbul Zincirlikuyu'daki Zorlu AVM'de açılmıştı.

Apple'ın basına özel olarak düzenlediği etkinlikte söz alan Avrupa kıdemli mağazalar direktörü Wendy Beckman, Apple Store Akasya'da 80 kişinin çalışacağını açıkladı. Çalışanlar arasında dalgıç, karikatürist ve fotoğrafçı gibi çok farklı uğraşı olan kişiler var. Farklı uyruktan çalışanların görev yapacağı mağazada İspanyolca, Almanca ve Bulgarcanın da olduğu 10 farklı dilde hizmet verilecek.

Apple Store mağazaları, dünya üzerindeki en kârlı ticarî işletmelerden birisi olarak biliniyor. 2013 verilerine göre şirket gelirlerinin 4 milyar doları sadece mağaza gelirlerinden oluştu. Dünya çapında 395 milyon kişi Apple mağazalarını ziyaret ederken, metrekare başına yıllık ortalama kazanç ise 5 bin 500 dolar olarak kaydedildi. Şirkete yakın bazı kaynaklar, Apple'ın Türkiye'de başta İstanbul ve Ankara olmak üzere mağaza sayısını artırmayı hedeflediğini kaydediyor.

Son güncelleme: android-time 17:1124.10.2014
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more