Reklamsız Sözcü

FIFA 15 zirveyi kaptırmıyor

Satışa sunulduğu günden beri en çok satan oyunlar listelerini domine etmeyi başaran FIFA 15, Birleşik Krallık’ta bu hafta da zirvedeki yerini korudu.

android-time 17:09 28 Ekim 2014
FIFA 15 zirveyi kaptırmıyor
Satışa sunulduğu günden beri en çok satan oyunlar listelerini domine etmeyi başaran FIFA 15, Birleşik Krallık’ta bu hafta da zirvedeki yerini korudu.

EA Sports tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının en başarılı spor serileri arasında yer alan FIFA serisi, geçtiğimiz ay piyasaya sürülen yeni üyesi FIFA 15‘le de tüm dünyada milyonlarca oyunseverin gönlünü fethetmeyi başardı. Uzun süredir rekabet halinde olduğu PES seisini son yıllarda geride bırakmayı başaran FIFA serisinin bu başarısını devam ettirmeyi amaçlayan FIFA 15, hem eleştirmenler hem de kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılandı.

Halihazırda oldukça sağlam bir kitlesine sahip olan FIFA serisinin yeni oyununun kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanması, oyunun satışlarına da yansımış gibi görünüyor. Satışa sunulduğu ilk haftada en çok satan oyunlar listelerinin zirvesine yerleşen FIFA 15, beş haftanın ardından da birçok bölgede zirvede kalmayı başardı. Yayınlanan yeni istatistiklere göre bu hafta da Birleşik Krallık'ta en çok satan oyun olmayı başaran FIFA 15, önümüzdeki dönemde de lider koltuğunu bırakmayacak gibi görünüyor.

FIFA 15‘in ardından ikinci sırayı geçtiğimiz ay Microsoft tarafından satın alınan Minecraft'ın PlayStation versiyonu alırken, üçüncü sırada oyunseverlerle yeni buluşan The Evil Within ye aldı. Son dönemin en başarılı oyunları arasında yer alan Destiny dördüncü sıraya yükselirken, geçtiğimiz hafta dördüncü sırada yer alan Middle-earth: Shadow of Mordor beşinci sırada yer aldı.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more