Reklamsız Sözcü

iOS 8 yüzde 40’ına yüklendi

Apple önceki Çarşamba günü iOS 8 işletim sistemini tüm kullanıcıların indirmesi için açtı ve şimdiden %40 kullanım oranı mevcut.

android-time 12:43 30 Eylül 2014
iOS 8 yüzde 40’ına yüklendi
Apple önceki Çarşamba günü iOS 8 işletim sistemini tüm kullanıcıların indirmesi için açtı ve şimdiden %40 kullanım oranı mevcut.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için en ideal işletim sistemi olan iOS 8 yepyeni özelliklerle geldi. Kullanma klavuzunu iBooks'da bulabileceğiniz yeni işletim sisteminin çıkışının hemen ardından bazı yamalar ve performans artırıcı özellikler eklenen iOS8.0.1 güncellemesi 4 gün önce yayınlandı ama ne yazık ki HealthKit'deki bir bug yüzünden geri çekilmek zorunda kaldı.

Hemen ardından 8.0.2 güncellemesi gelen işletim sistemi, sorunlu çıkışına rağmen daha iki hafta bile olmadan tümApple cihazlarının %40'ına yüklenmiş durumda. Bilgiyi veren Mixpanel web sitesine göre iOS 8 indirilmesi devamlı yükselen bir grafik değil, ne yazık ki dalgalı bir görüntü sunuyor. 8.0.2 güncellemesi ile HealthKit'deki sorun da çözüldü ve şimdi Apple'ın yeni sağlık platformunu kullanan uygulamalar AppStore'da görülmeye ve indirilmeye başladı.

Ayın 18'inde çıkan iOS 8, genel gidişata bakılırsa devamlı artan bir yüklenme grafiği gösteriyor ve doğal olarak iOS 7 sahipliği de oranlı olarak azalıyor.Ama son 4 günlük grafiğe bakılırsa, iOS 8 yamasını indiren ve sorun yaşayan kullanıcıların rollback yaptığı ve hatta bazı kullanıcıların komple memnun olmayıp çeşitli yöntemlerle iOS 7'ye geri döndükleri görülüyor. Anlaşılan kullanıcıların çoğunluğunun iOS 8'i benimsemesi biraz daha zaman alacak gibi görünüyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more