Reklamsız Sözcü

LG’den Ebola ile mücadeleye destek!

Ebola ile savaşa Samsung'dan sonra bir destek de LG'den.

android-time 09:30 29 Ekim 2014
LG’den Ebola ile mücadeleye destek!
Ebola ile savaşa Samsung'dan sonra bir destek de LG'den.

LG Electronics, Birleşmiş Milletler'in Ebola virüsüne karşı yürüttüğü mücadeleye 2 bin akıllı telefon ile destek verdi.

LG Electronics, Batı Afrika'da ortaya çıkarak öldürücü bir şekilde yayılan Ebola virüsü ile mücadele için Birleşmiş Milletler'in başlattığı çabalara destek oluyor. Birleşmiş Milletler'in çağrısına cevap veren LG Electronics, çalışmalara katılan sağlık personeli başta olmak üzere sahadaki tüm uzmanların kullanması için 2 bin akıllı telefon bağışladı. Sağlık verilerinin toplanması ve paylaşılması konularında gerekli teknolojik altyapıya destek olmak için hibe edilen akıllı telefonlar çalışmalardaki iletişim ihtiyacının sorunsuz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesine yardımcı olacak.

LG Electronics tarafından hibe edilen akıllı telefonlar Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) tarafından sahada çalışan uzmanlara dağıtılacak.

OCHA'nın açıklamalarına göre Ebola virüsünün neden olduğu hasarı onarabilmek için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir kaynağa ihtiyaç duyuluyor. Mart ayında Batı Afrika'da ortaya çıktığından beri yaklaşık 5 bin insanın etkilendiği virüs nedeniyle bugüne kadar 2 bin 400'den fazla insan hayatını kaybetti. LG Electronics ve diğer uluslararası iş ortakları yaptıkları yardımlarla Birleşmiş Milletler'in hastalığı kontrol altına alma çabalarına destek vermeye devam ediyor.

donanimgunlugu

 

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more