Reklamsız Sözcü

Nfinity Games’in tuzağına düşmeyin!

Nfinity Games dolandırıcılığına dikkat!

android-time 16:40 25 Kasım 2014
Nfinity Games’in tuzağına düşmeyin!
Nfinity Games dolandırıcılığına dikkat!

İnternet üzerinde her geçen gün artan kullanıcı kitlesi, beraberinde güvenlik zafiyetlerini de getiriyor. Nfinity Games dolandırıcılığı da bunlardan sadece biri.

Finansal işlemleri dahi internet üzerinden rahat bir şekilde yapmaya başlayan kullanıcıların güvenlikleri konusunda oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle sosyal medya devi Facebook üzerinden kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar her geçen gün yeni yöntemler denemeye devam ediyor.

Her geçen gün artan internet kullanıcısı nüfusu ve buna bağlı olarak internet üzerinde çoğalan sanal alışverişler beraberinde güvenlik zafiyetlerini de getiriyor. İnsanları dolandırmanın en kolay yolunu Facebook üzerinden sağlayan saldırganlar, kullanıcının hesabını çalıyorlar ve sonrasında hesabın sahibi adına arkadaşlarından kontör yada para talebinde bulunabiliyorlar.

Dolandırıcıların yeni yöntemleri ise Teknosa hediye çeki oldu. Kullanıcının hesabını çalan hırsız, kullanıcının arkadaşlarına, “Teknosa'dan hediye çeki göndereceğim telefonunu verir misin?” diyor ve aldığı telefona mesaj gidiyor. O mesaja EVET yazıp yollandığında ise, cevaplayan kişiye 44 TL ücret kesiliyor.

Hesabı ele geçiren hırsız, kullanıcıların arkadaşlarıyla sanki kullanıcının kendisiymiş gibi konuşarak, mesaja EVET olarak yanıt vermesini sağlıyor. Bu yanıtı veren kullanıcının faturasına ise hemen 44 TL borç düşüyor.

Eğer sizde böyle bir durumda karşılaşırsanız, Facebook hesabından Ayarlar > Güvenlik ve Giriş yaptığın yerler bölümünden dolandırıcının IP adresini alarak savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more