Reklamsız Sözcü
TOKMAK (RAHMİ TURAN)

Öldüren kucaklaşma!

31 Ekim 2014

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan diyor ki:
“Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir, istisnasız 77 milyonun cumhuriyetidir. 77 milyonun her ferdi, bilaistisna, bu cumhuriyetin öz evlâdıdır, eşit derecede sahibidir. Devlet ve millet bugün daha bir muhabbetle kucaklaşmıştır.”
Doğrusu güzel sözler bunlar…
Güzel olmasına güzel de, doğru mu acaba?
Bizzat kendisi, bu sözlerin tersine davranmıyor mu? “Bitaraf olan bertaraf olur” diyen kim? Muhalif gazeteleri ve televizyonları dışlayan, basın toplantılarına ve resepsiyonlara almayan kim?
Devletin polisi 77 milyon vatandaş arasında olan insanlarımızın bir kısmını öyle bir kucaklıyor ki, zavallılar bu kucaklama sonucu hastanelik oluyor, bazıları ise yediği kapsüllerle, kurşunlarla ölüyor!
İmralı'da ülkeyi bölme pazarlıkları yapılırken, yurdumuz yabancı silahlı güçlere açılıyor. Peşmergeler topraklarımızdan füzeler, toplar ve ağır silahlar taşıyarak gururla geçerken, 77 milyonun içinde sayılan Güneydoğu halkı, terör örgütü PKK'nın bezlerini açarak “Yaşasın Kürdistan” diye tezahürat yapıyor!
Bu arada bazı bölgelerde Türk Bayrakları yakılıyor, Atatürk büstleri parçalanıyor, çarşıda-pazarda sivil elbiseyle ve silahsız dolaşan askerler haince, alçakça kurşunlanıyor!
77 milyon kardeş ise, birlik ve beraberlik içindeyse, ey Tayyip Bey, zatıâlinizin gezilerinde sizi neden binlerce polis koruyor?

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more