Reklamsız Sözcü
YILMAZ ÖZDİL

Şehitler ölmez!

28 Ekim 2014

21 yaşındaki Yunus Yılmaz, Hakkari'de şehit edildi.

*

Adıyla-soyadıyla gene böyle 21 yaşındaki bir başka Yunus Yılmaz, 2011 senesinde, gene böyle ekim ayında, gene böyle Hakkari'de şehit edilmişti.

*

O Yunus Yılmaz, Ankaralı'ydı.
Bu Yunus Yılmaz, Bingöllü.

*

O Yunus Yılmaz şehit edildiğinde, Recep Erdoğan başbakandı.
Bu Yunus Yılmaz şehit edildiğinde, Recep Erdoğan cumhurbaşkanı.

*

Ki, adıyla-soyadıyla adaşı Recep Erdoğan, 1992 senesinde, bizim Recep Erdoğan henüz il başkanıyken, gene böyle Hakkari'de şehit edilmişti!

*

Adıyla-soyadıyla bir başka Recep Erdoğan, 1995 senesinde bu sefer Batman'da bir daha şehit oldu, ki, bizim Recep Erdoğan o arada belediye başkanı olmuştu.

*

Şimdi diyeceksiniz ki, sadece Recep Erdoğan mı iki kere şehit oldu?
Hayır…
Hani dün demokrasi müzesi açan Süleyman Demirel var ya, işte o da şehitlik mertebesine iki kere ulaşmış devlet büyüklerimizdendir.

*

Adıyla-soyadıyla Süleyman Demirel, 1992 senesinde Bitlis'te şehit olurken, bizim Süleyman Demirel henüz başbakandı… Adıyla-soyadıyla bir başka Süleyman Demirel, 1995 senesinde Bingöl'de şehit olurken, bizim Süleyman Demirel cumhurbaşkanı olmuştu.

*

Demirel'den önce memleketi emanet ettiğimiz Mesut Yılmaz'ın adıyla-soyadıyla adaşı olan Mesut Yılmaz, 2007 senesinde Şırnak'ta şehit düşerken… Mesut Yılmaz'dan önce memleketi emanet ettiğimiz Yıldırım Akbulut'un adıyla-soyadıyla adaşı olan Yıldırım Akbulut, 2012 senesinde Tunceli'de şehit edildi.

*

Gerçi, bi kaç Mehmet'tir.
Fazla kafaya takmamak gerekir.
Ki, Hüseyin Çelik'in adıyla-soyadıyla adaşı olan Hüseyin Çelik de, 1993 senesinde Bingöl'de şehit edilmiştir zaten!

*

(Tabii sadece devlet büyüklerimiz şehitlik mertebesine ulaşmıyor, adıyla-soyadıyla müteahhitlerimiz de bu kutsal mertebeye ulaşmış durumda… Mesela, milletin orasına koyacağını ifade eden Mehmet Cengiz'in adıyla-soyadıyla adaşı olan Mehmet Cengiz, 1997 senesinde, Siirt Eruh'ta şehit edildi.)

*

TBMM Başkanımız Cemil Çiçek, son şehitlerimiz için taziye mesajı yayınladı, ki, adıyla-soyadıyla adaşı olan Cemil Çiçek de, 1990 senesinde Van'da şehit düşmüştü.
O zamanlar akp yoktu, bizim Cemil Çiçek anap'ın bakanıydı.

*

Neyse…
Her şehit cenazesinden sonra, devlet büyüklerimiz “şehitler ölmez” filan diyor ya.
Haklılar.
Ölmüyorlar.

*

Ölürse, çocuklar ölüyor.
Gerisi, adıyla soyadıyla, makamıyla mertebesiyle mis gibi yaşamaya devam ediyor.

Yılmaz Özdil
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more