Reklamsız Sözcü

536 yolcusu olan gemi, benzin yüklü tankerle çarpıştı

Danimarka'dan İsveç'e doğru gitmekte olan yolcu gemisi, benzin yüklü tankerle çarpıştı.

android-time 18:35 19 Temmuz 2015
536 yolcusu olan gemi, benzin yüklü tankerle çarpıştı
Danimarka'dan İsveç'e doğru gitmekte olan yolcu gemisi, benzin yüklü tankerle çarpıştı.

Stena Jutlandica adlı yolcu gemisi, Danimarka’dan İsveç’e doğru giderken, gece saat 02.21 sıralarında Vinga adası açıklarında Ternvind adlı tankerle çarpıştı.

GEMİDE 536 YOLCU BULUNUYORDU

Çarpışma sonucu oluşan delikten su almaya başlayan yolcu gemisi, kendi imkanlarıyla Göteborg limanına gidebildi. Gemide bulunan 536 yolcu acil bir şekilde tahliye edilirken, olayda yaralanan yolcu olmadığı bildirildi.

O ANLARI BÖYLE ANLATTI

Gemide bulunan yolculardan Jonathan Svedmyr “Danimarka'dan tatilden dönüyorduk. Gece uyurken birden bir çarpışma sesi ile uyandık. Eşim hemen can yeleklerinin yerini sordu. Yeleklerimizi takar takmaz güverteye koştuk. Bir tankerin bizim içinde bulunduğumuz gemiye çarptığını gördük. Çarpışma sonucu açılan delik büyüktü ve gemi su almaya başlamıştı. Kimse yaralanmadı ama Estonya faciası benzeri büyük bir felaket yaşanabilirdi” dedi.

PATLAMA OLMAMASI BİR MUCİZE

Yolcu gemisine çarpan tankerin, halen daha Viga adasında demirlediğini belirten İsveç makamları, tankerin 12 bin kubik metre dizel ve benzin yüklü olduğunu, çarpışma sonucu bir patlamanın meydana gelmemesinin bir mucize olduğunu söylediler. Kurtarma çalışmalarını yürüten ekibin lideri Kalle Isaksson, çarpışmanın nedeninin henüz belli olmadığını belirterek “olayla ilgili inceleme ve soruşturma başladı. Göteborg limanına getirilen yolcuların bir kısmı gidecekleri yere gönderildi bir kısmı ailelerini bekliyor. Olayda can kaybı olmaması sevindirici” dedi.

Son güncelleme: android-time 09:4620.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more