Reklamsız Sözcü

Afganistan’da intihar saldırısı: 1 ölü, 13 yaralı

Afganistan'da düzenlenen bombalı intihar saldırısında bir sivil öldü, 13 kişi yaralandı

android-time 14:16 28 Aralık 2015
Afganistan’da intihar saldırısı: 1 ölü, 13 yaralı
Afganistan'da düzenlenen bombalı intihar saldırısında bir sivil öldü, 13 kişi yaralandı

Afganistan başkenti Kabil'deki Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı yakınlarında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında bir sivil hayatını kaybederken, 13 kişi de yaralandı.

Foto: Cihan

Kabil Emniyet Müdürü Abdul Rahman Rahimi olay yerinde basına yaptığı açıklamada, havaalanı yakınındaki Havaşinasi bölgesinde sabah yerel saatle 08.00 sularında bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendiğini ifade etti.

Foto: Cihan

Saldırı yapılan çevredeki aralarında çocukların da bulunduğu sivillerden birinin öldüğü, 13’ünün de yaralandığı açıklandı. Rahimi saldırının sivillere yönelik düzenlendiğini aktardı.

Foto: Cihan

Saldırının meydana geldiği bölgede imamlık yapan Mevlevi Abdulrab basına yaptığı açıklamada, bulunduğu camide yaklaşık 350 kız ve erkek öğrencinin Kur’an-ı Kerim eğitimi aldığını belirtti. Bir anda büyük bir patlama olduğunu ve caminin pencerelerinin kırıldığını anlatan imam Abdulrab, saldırıda yaklaşık 50 öğrencinin yaralandığını söyledi. Abdulrab, yaralıları ailelerine teslim ettiğini ifade etti.

Foto: Cihan

İntihar saldırılarının İslam'da yerinin olmadığına dikkat çeken Abdulrab, bu girişimde bulunanların da imanlarının zayıf olduğunu kaydetti. Resmi olarak ise 13 sivilin yaralandığı duyuruldu.

Foto: Cihan

SALDIRIYI TALİBAN ÜSTLENDİ

Öte yandan, saldırıyı Taliban üstlendi. Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahit, bomba yüklü araçla NATO konvoyunu hedef aldıklarını ve olayda çok sayıda askerin öldürüldüğünü iddia etti. Afganistan’daki NATO güçlerinden ise şimdiye kadar saldırıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 14:4428.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more