Reklamsız Sözcü

Bir yıl önce alkolü bıraktı; değişimi görenleri şaşırttı

İsveçli Meatteo'nun geçtiğimiz yıl Noel gününde aldığı alkollü içecek kullanmama kararı sonrası yaşadığı inanılmaz değişim görenleri şaşırtıyor.

android-time 11:05 31 Aralık 2015
Bir yıl önce alkolü bıraktı; değişimi görenleri şaşırttı
İsveçli Meatteo'nun geçtiğimiz yıl Noel gününde aldığı alkollü içecek kullanmama kararı sonrası yaşadığı inanılmaz değişim görenleri şaşırtıyor.

İsveçli Meatteo geçtiğimiz yıl Noel gününde, artık alkollü içecek kullanmama kararı aldı ve bu kararına uydu. Meatteo'nun bir yıl gibi kısa bir sürede yaşadığı fiziksel değişim, görenleri şaşırttı.

Hem ruhsal hem de fiziksel olarak büyük iyileşme gösteren Meatteo, yaşadıklarını sosyal paylaşım sayfasında anlattı. 2014 yılının Noel'inde aşırı sarhoş olduğunu ve ailesinin Noel Bayramı'nı mahvettiğini anlatan Meatteo, “Buna sebep olduğum için çok üzüldüm. Daha önce çok defa alkolü bırakmayı istemiştim. O gün kesim kararımı verdim. Zaten bırakmasaydım ya ölür, ya da hapse girerdim.” dedi.

Alkolsüz 365 günü geride bıraktığını kaydeden Meatteo, “Son 10 yıldır neredeyse her gün içiyordum. Günde en az üç şişe bira ve haftada bir miktar da viski tüketiyordum. Bıraktığım ilk günler aşırı zordu. Geceleri uyumak en zoruydu. İlk aylar neredeyse hiç uyumamıştım. İlk üç ay sadece içmemeye odaklandım. Ve zoru başardım.” şeklinde konuştu.

Şimdi hayatının değiştiğini söyleyen Meatteo, “Alkolü bıraktım, koşmaya başladım. Başta 250 metre koşarken zorlanıyordum. Güzel bir spor ayakkabı aldım. Şimdi her gün koşuyorum. Koşarken hem kafamı dağıtıyorum, hem de kilo veriyorum. Bir yıl içerisinde 36 kilo verdim.” dedi.

Meatteo, alkolü bırakmak isteyenlere de şu tavsiyelerde bulundu:

“Günlük ulaşılabilir ve küçük hedefleriniz olsun. Spor yapın, iyi beslenin. Sık sık neden içmemeniz gerektiğini hatırlayın. Evde alkol bulundurmayın. Unutmayın ben başardıysam siz de başarabilirsiniz.”

CİHAN

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more