Reklamsız Sözcü

Davutoğlu`nun Sırbistan programına sis iptali

Davutoğlu`nun Sırbistan programına sis iptali

android-time 12:06 29 Aralık 2015
Davutoğlu`nun Sırbistan programına sis iptali
Davutoğlu`nun Sırbistan programına sis iptali

DHA DIŞ HABER –

Özgür ALTUNCU BELGRAD (DHA)

Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun Sırbistan resmi ziyaretinin ikinci günü iptalle başladı. Başbakanın Müslüman Boşnakların çoğunlukta yaşadığı Sancak Bölgesi`ndeki Novi Pazar`a yapacağı ziyaret hava şartları sebebiyle iptal edildi. Başbakanın bugün öğle saatlerinde Belgrad`dan Novi Pazar`a helikopterle geçmesi planlanıyordu. Bu nedenle Başbakanlığa ait iki helikopter Türkiye`den Sırbistan`a geldi. Ancak helikopterler Belgrad`da etkili olan yoğun sis nedeniyle Sırbistan`ın başkentine inemedi. Helikopterler Sırbistan`ın Niş şehrine iniş yaptı.

SİS ÜÇLÜ BULUŞMAYI DA ENGELLEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun bugün Belgrad`da Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdic ve Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuciç ile bir araya gelip birlikte Novi Pazar`a gitmesi planlanmıştı. Ancak Bosna Başbakanı Zvizdic de sis engeline takıldığı için Belgrad`a gelemedi.

NOVİ PAZAR`DA BULUŞACAKLARDI

Başbakan Ahmet Davutoğlu`nun Belgrad`dan karayoluyla Niş şehrine geçmesi, burada bekleyen helikopterle Novi Pazar`a hareket etmesi planlanmıştı ancak o da olmadı. Sis sadece Belgrad`da değil Sırbistan`ın tamamında etkili olunca ziyaret iptal edilmek zorunda kaldı.

MİRSAD TÜRKCAN VE EMİNA SANDAL`IN MEMLEKETİ

Sırbistan`ın Novi Pazar şehri Türkiye`ye yakınlığıyla biliniyor. Boşnak Müslümanların çoğunlukta olduğu şehir Milli Basketbolcu Mirsad Türkcan ve Mustafa Sandal`ın eşi Emina Sandal`ın memleketi olarak tanınıyor.

CUMHURBAŞKANIYLA GÖRÜŞÜP TÜRKİYE`YE DÖNECEK

Novi Pazar ziyaretinin iptal edilmesi nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu Sırbistan Cumhurbaşkanını ziyaret ettikten sonra Türkiye`ye dönecek.

DHA-Dış Haberler – Sırbistan –
2015-12-29 11:59:33

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more