Reklamsız Sözcü

Fransa´da 3 cami kapatıldı

Paris'teki terör saldırılarının ardından, Fransa'da 3 caminin kapatıldığı açıklandı.

android-time 22:59 2 Aralık 2015
Fransa´da 3 cami kapatıldı
Paris'teki terör saldırılarının ardından, Fransa'da 3 caminin kapatıldığı açıklandı.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve tarafından yapılan açıklamada, Radikal dinci terör endişesi ile Fransa’da alınan tedbirlerden dolayı son bir hafta içinde 3 caminin kapatma kararı alındığını ifade etti.

Bakan Cazeneuve düzenlediği basın toplantısında Paris’teki olağanüstü halin ardından alınan tedbirler içerisinde kapatma kararının olduğunu ve Seine et Marne caminin “radikal söylem yaydığı” gerekçesiyle kapatıldığını açıkladı.

Ayrıca 22 kişiye yurt dışı yasağının getirildiğini, 9 kişinin de ev hapsinde tutulduğunu belirtti.  Bakan Cazeneuve, camide ve cami yöneticilerinin evlerinde yapılan aramalarda bir tabancanın ele geçirildiğini ve tabanca sahibinin de gözaltına alındığını ifade etti. İçişleri Bakanı Cazeneuve, geçen hafta da Lyon ve Gennevilliers şehirlerinde aynı gerekçeyle 2 caminin kapatıldığını belirtti. Paris’teki terör saldırılarının ertesi günü 14 Kasım tarihinde ilan edilen olağan üstü hal dahilinde, Fransa’da 2 bin 235 noktada operasyon yapıldığını ifade eden, Cazeneuve, operasyonlarda 232 kişinin de gözaltına alındığını açıkladı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:0203.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more