Reklamsız Sözcü

Hırsız polisten kaçarken timsaha yem oldu

Olayın ardından incelemeye alınan timsahın midesinde şüpheliye ait kol ve bacak kalıntıları tespit edildi

android-time 11:50 10 Aralık 2015
Hırsız polisten kaçarken timsaha yem oldu
Olayın ardından incelemeye alınan timsahın midesinde şüpheliye ait kol ve bacak kalıntıları tespit edildi

Amerika’nın Florida eyaletinde hırsızlık şüphesiyle polisten kaçan kişi, saklandığı gölde bulunan timsahın saldırısına uğradı. Olayın ardından timsah incelemeye alındı. Timsahın midesinde şüpheli hırsıza ait olduğu tespit edilen kol ve bacak kalıntıları bulundu.

Timsahın midesinde, hırsızın kol ve bacak kalıntıları bulundu / Foto: Shutterstock

Brevard kasabasında hırsızlık şüphesiyle aranan 2 kişiden birinin cesedi polisten saklanmak için girdiği gölde bulundu. Polisin yaptığı incelemeler sonucunda şüphelinin 3 metrelik timsah tarafından saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Brevard kasabası son zamanlarda hırsızlık olaylarının arttığı bir yer olarak biliniyor. Bu yüzden polis bölgede devriye sayısını arttırmaya başlamıştı. Polis raporlarında 22 yaşındaki Matthew Riggins’in, sevgilisine bir arkadaşıyla birlikte soygun yapacaklarını söyledikten sonra ortadan kaybolduğu belirtiliyordu.

TİMSAHIN MİDESİNDE KALINTILAR BULUNDU

Soygun ihbarından 10 gün sonra ise şüphelilerden birisinin cesedi dalgıçlar tarafından bulundu. Saldırının gerçekleştiği gölde arama çalışmaları yapan dalgıçlar, Riggins’in cesedini buldu ancak, cesedin kol ve bacaklarının bir kısmı yoktu. Bunun üzerine yetkililer gölde bulunan 3 metre uzunluğundaki timsahi incelemeye aldı. Yapılan incelemeler sonucunda timsahın midesinde Riggins'e ait kol ve bacak kalıntıları bulundu.

Hırsız, polisten saklanmak için göle girmiş / Foto: Shutterstock

Brevard kasabası şerifi Tod Goodyear, Riggins'in ölümünü talihsizlik olarak değerlendirdi. Goodyear, “Şüpheli suda saklanarak polisten kurtulmayı düşünüyordu, yanlış zamanda yanlış yerdeydi” dedi. Matthew Riggins'in suç ortağı ise polis tarafından yakalandı.

Florida’da 1948’den bu zamana 22 kişi timsah saldırıları sebebiyle yaşamını yitirdi.

BBC

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more