Reklamsız Sözcü

Hollanda, rock konserindeki başörtülü Türk’ü konuşuyor

Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın, Leiden'deki hardcore punk grubu John Coffey konseri sırasında çekilen fotoğrafı Hollanda'da "viral" oldu

android-time 15:05 25 Aralık 2015
Hollanda, rock konserindeki başörtülü Türk’ü konuşuyor
Türk kökenli 17 yaşındaki başörtülü bir genç kızın, Leiden'deki hardcore punk grubu John Coffey konseri sırasında çekilen fotoğrafı Hollanda'da "viral" oldu

Hollanda’da John Coffey konseri sırasında stage diving yapan başörtülü genç kızın eller üzerindeki görüntüsü, sosyal medyada en çok paylaşılan ve üzerine en fazla konuşulan fotoğraflarından biri haline geldi.

Hollandalı hardcore punk grubu John Coffey’in Leiden kentindeki konseri sırasında fotoğrafçı Jan Rijk tarafından çekilen ve grubun sosyal medya hesaplarından da paylaşılan fotoğraf, kısa sürede Facebook ve Twitter’da yoğun şekilde paylaşıldı.

Fotoğrafçı Jan Rijk, “Kökeni ne olursa olsun, müzik insanları birbirine yakınlaştırıyor” dedi. Rijk’a göre fotoğrafın geniş kitleler tarafından beğenilip, paylaşılması da bu yüzden.

GENÇ KADIN FOTOĞRAFIN PAYLAŞILMASINDAN RAHATSIZ

Ancak genç kız fotoğrafının yayılmasından çok da memnun değil.

BBC Türkçe’ye konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen 17 yaşındaki genç kız, “Ben genç bir kızım ve bu fotoğraftaki bir hataydı. Herkes hata yapar. Benim hatamın farkı her yere yayılması oldu” diye konuştu.

HOLLANDA BASINI TERSİNİ YAZDI

Hollanda basınında yer alan haberlere göre John Coffey grubu üyelerinin paylaşımı üzerine genç kız fotoğrafını gördü ve fotoğrafı çeken Jan Rijk’ı kendisi arayıp fotoğrafın geniş kesimlerce beğenilip paylaşılmasından memnun olduğunu belirtti.

Ancak genç kız BBC Türkçe’ye yaptığı açıklamada “Fotoğrafın yayılması beni hiç mutlu etmedi ve fotoğrafçıya da söyledim ama bunu engellemek için hiçbir şey yapmıyor” dedi.

Jan Rijk’ın daha önce de bir konser sırasında seyircilerden birinin fırlattığı bir şişesini havada yakalayarak içen bir grup üyesinin fotoğrafı yaygın biçimde paylaşılmıştı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2025.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more