Reklamsız Sözcü

Mecliste etek altı skandalı

Medyada ilk sıralara oturan skandala polis, meclis başkanı ve siyasi partiler de karıştı.

android-time 20:04 2 Temmuz 2015
Mecliste etek altı skandalı
Medyada ilk sıralara oturan skandala polis, meclis başkanı ve siyasi partiler de karıştı.

Kıbrıs Rum yönetimi, iktidardaki DİSİ Partisi Milletvekili Andreas Kipriyanu ile ana muhalefet AKEL'in kadın vekili İrini Haralambidu arasındaki ‘sigara ve etek altı fotoğraf' skandalıyla çalkalanıyor.

Medyada ilk sıralara oturan skandala polis, meclis başkanı ve siyasi partiler de karıştı. Olay geçen cuma Rum Meclisi'nin Etik Komitesi toplantı salonunda yaşandı.

Televizyon sunuculuğundan Komünist AKEL Partisi milletvekilliğine geçen ve şık kıyafetleri ve güzelliğiyle dikkat çeken İrini Haralambidu (51), toplantı bitiminde sigara içmeye başlayan DİSİ Milletvekili Andreas Kipriyanu'nun (53) fotoğrafını çekti.

MİNİ ETEKLE MASA ÜSTÜNDE

Görgü tanığı diğer milletvekillerinin ifadelerine göre; mini etek giymiş olan Haramlambidu, cep telefonuyla fotoğraf çekerken masanın üzerinde ‘frikik' verdi. Haralambidu, Kipriyanu'ya “Bir vekil sigara yasağını ihlal edemez. Görüntüleri medyaya vereceğim” dedi.

ÖLÜM TEHDİTLERİ ALAN VEKİLE…

Sinirlenen Kipriyanu ise “İstediğini yap o…” diye küfretti ve eğilerek kendi cep telefonuyla masanın üstünde oturan kadın vekilin etek altını görüntülemeye başladı.

Bunun üzerine Haralambidu, “Cinsel taciz, hakaret, kapalı mekânda sigara yasağı ihlali” suçlamasıyla önce Meclis Başkanı Yannakis Omiru ardından polise başvurdu.

MİSİLLEMEDE BULUNDU VE…

Kipriyanu da misillemede bulunarak Meclis Başkanı ve polise, “Hakaret, ahlaksız giyim kuşam ve edepsiz oturuş” şikâyetinde bulundu.

Suçlamalar sosyal medya üzerinden de devam etti. Haralambidu, kadınlık gururuyla oynatmayacağını belirterek, 56 sandalyeli mecliste üç kadın milletvekili dışında erkek vekillerden kendisine destek gelmemesinden şikâyet etti.

Kadın vekillerine sahip çıkan ana muhalefet AKEL lideri Andros Kipriyanu da Meclis Başkanı'ndan DİSİ Milletvekili Kipriyanu'ya yaptırım uygulanmasını talep etti.

Rum polisi her iki vekilin şikâyetlerinin soruşturulduğunu açıkladı.

Son güncelleme: android-time 09:5403.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more