Reklamsız Sözcü

Paris’teki üçüncü bombacının kimliği belirlendi

Fransız polisinin, Paris saldırılarının en büyüğünü düzenleyen üçüncü intihar eylemcisinin kimliğini tespit ettiği bildirildi

android-time 12:16 9 Aralık 2015
Paris’teki üçüncü bombacının kimliği belirlendi
Fransız polisinin, Paris saldırılarının en büyüğünü düzenleyen üçüncü intihar eylemcisinin kimliğini tespit ettiği bildirildi

Paris’te 13 Kasım’da yaşanan terör saldırılarında, 90 kişinin hayatını kaybettiği Bataclan konser salonuna saldırı düzenleyen teröristlerden üçüncüsünün kimliğinin de açıklandığı belirtildi. İntihar bombacısının 23 yaşındaki Starsbourg doğumlu Fuad Muhammed Aggad olduğu ifade edildi.

Paris’teki terör saldırılarında 130 kişi hayatını kaybetti / Foto: Reuters

Le Parisien gazetesi, 13 Kasım’da Bataclan Konser Salonu’nda 90 kişinin öldürüldüğü intihar saldırısını düzenlyenler arasında Fuad Muhammed Aggad’ın da olduğunu yazdı. 23 yaşındaki Aggad’ın Strasbourg doğumlu olduğu belirtildi.

Aggad’ın daha önce Suriye’ye gidip geldiği belirlendi

Soruşturmaya yakın kaynaklara göre Strasbourg kentinde yaşayan 23 yaşındaki Aggad’ın, ağabeyi ve bir grup arkadaşıyla 2013 yılı sonunda Suriye’ye gitmiş olduğu belirlendi. Le Parisien gazetesi, Aggad ve yanındaki grubun Strasbourg’lu olduğunu ve 2014 ilkbaharında Suriye’den Fransa’ya geri döndüklerini yazmıştı.

13 Kasım’daki saldırıları terör örgütü IŞİD üstlenmişti

Bataclan Konser Salonu’nda intihar saldırısı düzenleyen diğer iki eylemcinin adları ise daha önce Ömer İsmail Mostefai ve Sami Amimour olarak açıklanmıştı.

IŞİD’in üstlendiği Paris saldırılarında, 90’ı Bataclan konser salonunda olmak üzere toplam 130 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıların planlayıcılarından biri olduğu belirtilen Salah Abdeslam hala aranıyor. Paris saldırılarının ardından en son Belçika’nın başkenti Brüksel’in Schaarbeek semtinde görüldüğü açıklanan Abdeslam’ın Suriye’ye gitmiş olabileceği belirtiliyor.

BBC

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more