Reklamsız Sözcü

Putin kara kutuyu inceletemedi!

Rusya lideri Vladimir Putin, düşürülen Su-24'ün kara kutusunu inceleyecek yabancı uzman bulamadı.

android-time 07:42 11 Aralık 2015
Putin kara kutuyu inceletemedi!
Rusya lideri Vladimir Putin, düşürülen Su-24'ün kara kutusunu inceleyecek yabancı uzman bulamadı.

Türkiye sınırını ihlal ettiği için düşürülen Su-24 tipi Rus uçağının kara kutusunu önceki gün Kremlin’de medyaya gösteren Vladimir Putin’in, Rus yetkililerle birlikte incelemek üzere yabancı uzmanlara yaptığı çağrıya cevap  alamadığı ortaya çıktı.

FOTO:Reuters Putin’in talimatları üzerine Savunma Bakanı Sergey Şoygu kara kutuyu incelemek üzere çeşitli ülkelere davet mektubu göndermişti.

Kremlin’de uçağın kara kutusu önünde önceki gün poz veren Putin, kara kutuda herhangi bir oynama yapmadıklarını göstermek için Savunma Bakanı Sergey Şoygu’ya uluslararası uzmanlarla birlikte inceleme talimatı verip, “Anladığım kadarıyla parametrik kaydedici (kara kutu) Su-24 tipi uçağın kalkış anından düşüş anına kadar kesin rotasını, hızını, yüksekliğini ve uçuş anındaki tüm dönüşlerini bize gösterecek. Uçağın nerede bulunduğunu ve uçağa Türkiye tarafından hain darbenin nerede vurulduğunu anlayacağız” ifadelerini kullanmıştı.

“HENÜZ GELEN YOK”

Putin’in talimatları üzerine Savunma Bakanı Sergey Şoygu da kara kutuyu incelemek üzere çeşitli ülkelere davet mektubu göndermişti. Ancak Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov şu ana kadar hiçbir ülkeden çağrıya olumlu ya da olumsuz cevap gelmediğini duyurdu. Peskov hangi ülkelere davet yapıldığını ise açıklamadı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 21:0915.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more