Reklamsız Sözcü

Rusya’dan sonra bir iddia da İran’dan: “Elimizde kanıtlar var”

Rusya'dan sonra İran da, Türkiye'ye gittiği iddia edilen IŞİD petrollerinin kanıtlarına sahip olduklarını iddia etti.

android-time 11:37 5 Aralık 2015
Rusya’dan sonra bir iddia da İran’dan: “Elimizde kanıtlar var”
Rusya'dan sonra İran da, Türkiye'ye gittiği iddia edilen IŞİD petrollerinin kanıtlarına sahip olduklarını iddia etti.

Rusya’dan sonra İran da Türkiye ile IŞİD arasındaki petrol ticaretine dair elinde kanıtlar olduğunu iddia etti. İran resmi haber ajansına konuşan Uygunluk Konseyi Sekreteri Muhsin Rezai, IŞİD’in Türkiye’ye petrol sattığına dair ellerinde önemli kanıtlar olduğunu, tüm bilgi ve belgeleri Türk hükümet yetkilileriyle paylaşmaya hazır olduklarını aktardı.

İran Alınan Kararların Uygunluğu Konseyi Sekreteri Muhsin Rezai, İran’ın IŞİD ile Türkiye arasındaki petrol ticareti ile ilgili tüm belgeleri Türk hükümet yetkililerine sunmaya hazır olduklarını belirtti.

‘BİLGİLERİ TÜRK YÖNETİMİNE SUNMAYA HAZIRIZ’

İran resmi haber ajansı IRNA’nın aktardığı habere göre Rezai, “Eğer Türk hükümetinin ülkedeki IŞİD petrol ticaretiyle ilgili bir bilgisi yoksa, tüm bilgileri ve kanıtları kendilerine aktarmaya hazırız” dedi.

‘YAKINDA TÜM BİLGİLERİ KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ’

Suriye’de bulunan İranlı danışmanların, Suriye petrolünü taşıyan teröristlere ait TIR’ların Türkiye’ye geçmek için kullandığı tüm olası yolların fotoğrafını çektiğini belirten Rezai, “Bu kanıtlar gazetecilere sunulabilir ve televizyon yayınlarında kullanılabilir” dedi.

Suriye’de yaralanan İranlıları ziyaret eden bir İranlı yetkili ise, “Yakında bu önemli materyaller kamuoyuna sunulacak” şeklinde konuştu.

‘TERÖRE KARŞIYSANIZ IŞİD’İ YOK ETMEYE KONSANTRE OLUN’

Rezai ayrıca, “Teröre karşı mücadelede yer alan ülkeler, itidali koruyarak provokasyonlara boyun eğmemeli, enerjilerini terör örgütü IŞİD’i yok etmeye yoğunlaştırmalı” ifadelerini kullandı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 11:4005.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more