Reklamsız Sözcü

Sis engeli Davutoğlu`nun seyahat programını değiştirtti…

Sis engeli Davutoğlu`nun seyahat programını değiştirtti...

android-time 21:42 28 Aralık 2015
Sis engeli Davutoğlu`nun seyahat programını değiştirtti…
Sis engeli Davutoğlu`nun seyahat programını değiştirtti...

Özgür ALTUNCU Belgrad (DHA)

Sırbistan ziyareti sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu en önemli temaslarını Müslüman Boşnakların çoğunlukta yaşadığı Sancak Bölgesindeki Novi Pazar`a yapacak. Başbakanın yarın öğle saatlerinde Belgrad`dan Novi Pazar`a helikopterle geçmesi planlandı. Bu neden Başbakanlığa ait iki helikopter Türkiye`den yola çıktı. Ancak helikopterler Belgrad`da etkili olan yoğun sis nedeniyle Sırbistan`ın başkentine inemedi. Helikopterler Sırbistan`ın Niş şehrine iniş yaptı.

SİS ÜÇLÜ BULUŞMAYI DA ENGELLEDİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın Belgrad`da Bosna Hersek Başbakanı Denis Zvizdic ve Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuciç ile bir araya gelip birlikte Novi Pazar`a geçecekti. Ancak Bosna Başbakanı Zvizdic de sis engeline takıldığı için karayoluyla Novi Pazar`a geçecek.

NOVİ PAZAR`DA BULUŞACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu yarın sabah Belgrad`dan uçakla Niş şehrine geçecek. Davutoğlu burada bekleyen helikopterle Novi Pazar`a hareket edecek. Başbakan Davutoğlu`na Sırp Başbakanı Vuciç de eşlik edecek. 3 Başbakan planlandığı gibi Belgrad`da buluşup Novi Pazar`a gitmek yerine, bu şehirde buluşup bir araya gelecek.

MİRSAD TÜRKCAN EMİNA SANDAL`IN MEMLEKETİ

Sırbistan`ın Novi Pazar şehri Türkiye`ye yakınlığıyla biliniyor. Boşnak Müslümanların çoğunlukta olduğu şehir Milli Basketbolcu Mirsad Türkcan ve Mustafa Sandal`ın eşi Emina Sandal`ın memleketi olarak tanınıyor.

DHA-Dış Haberler – Sırbistan –
2015-12-28 21:39:08

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more