Reklamsız Sözcü

Artuklu Üniversitesi’ne Oxford Socrates ödülü!

Prof. Dr. Aziz Sancar'ın memleketi Mardin, uluslararası bir ödülle daha gururlandı. Mardin'deki Artuklu Üniversitesi Oxford Socrates ödülünün sahibi oldu.

android-time 17:00 14 Aralık 2015
Artuklu Üniversitesi’ne Oxford Socrates ödülü!
Prof. Dr. Aziz Sancar'ın memleketi Mardin, uluslararası bir ödülle daha gururlandı. Mardin'deki Artuklu Üniversitesi Oxford Socrates ödülünün sahibi oldu.

Avrupa İş Kurulu (EBA), Mardin’deki Artuklu Üniversitesi’ne ‘Oxford Socrates’, Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’ya da ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülünü vermeyi uygun gördü.

Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, bilim ve eğitim alanında ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülünün sahibi oldu.

NOBEL Kimya Ödülü’nü alarak memleketi Mardin’e büyük bir sevinç yaşatan Prof. Dr. Aziz Sancar’dan sonra, merkezi İngiltere’nin Oxford şehrinde bulunan; Uluslararası Liderler Kulübü (ICL) ve Avrupa Rektörler Kulübü (CRE) iş birliği ile yönetilen Avrupa İş Kurulu (EBA) tarafından verilen Uluslararası Socrates Ödülü, bu yıl Mardin Artuklu Üniversitesi’nin oldu. Socrates Ödül Komitesi tarafından yapılan seçim süreci sonunda Mardin Artuklu Üniversitesi’ne ‘Bölgenin En İyi Üniversitesi’ ödülü, Rektör Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’ya da bilim ve eğitim alanında ‘Yılın En İyi Rektörü’ ödülü uygun görüldü.

ÖDÜL, DÜNYA BİLİM VE EĞİTİM BAŞKENTİ OXFORD’TA TÖRENLE VERİLECEK!

Kendi alanlarında ortaya koydukları başarılı çalışmalarla uluslararası toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel gelişiminin yanı sıra uluslararası işbirliğine katkı sağlayan şahıs, kurum ve kuruluşlara verilen ‘Uluslararası Socrates Ödülü’ için 15 Aralık’ta dünya bilim ve eğitim başkenti Oxford’ta bir tören düzenlenecek.

AĞIRAKÇA, LİDERLER ZİRVESİ EĞİTİM PANELİNDE ÜNİVERSİTEYİ TANITACAK

15 Aralık’ta düzenlenecek törende ödülünü almak üzere İngiltere’ye hareket eden Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça’ya, Üniversite Genel Sekreteri ve Yabancı Diller Bölümü Başkanı da eşlik edecek. İngiltere’nin Oxford şehrinde düzenlenecek ödül töreninin ardından, dünyanın birçok yerinden yatırımcı, bilim adamı ve üniversite rektörünün katılım sağladığı ‘Liderler Zirvesi’ ve Akademi Birliği Yıldönümü Buluşması’na da katılacak Rektör Ağırakça, liderler zirvesinin eğitim panelinde Artuklu Üniversitesi’nin tanıtımını yaparak, üniversitenin akademik altyapı ve fiziki gelişimi hakkında bilgi aktaracağı belirtildi. DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more