Reklamsız Sözcü

BÜYAK, 3 farklı etkinlikle bu yıl da fark yaratacak!

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK) bu akademik yıl içerisinde de 3 farklı etkinliğe imza atacak.

android-time 16:59 4 Aralık 2015
BÜYAK, 3 farklı etkinlikle bu yıl da fark yaratacak!
Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK) bu akademik yıl içerisinde de 3 farklı etkinliğe imza atacak.

Ayla ÖZDEMİR- 1982 yılında Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuş bir kişisel gelişim ve kariyer kulübü olan Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK), kaliteli etkinlikleriyle yalnızca Endüstri Mühendisliği öğrencilerini değil, her bölümden öğrenciyi hedeflemekte olan Türkiye'nin en büyük öğrenci kulüplerinden…

Boğaziçi Üniversitesi kimliğini üyesi olduğu öğrenci topluluklarında başarılı bir şekilde temsil eden BÜYAK, ulusal düzeyde EMT ve uluslar arası düzeyde ESTIEM adına etkinlikler düzenlemekte ve bu topluluklarda aktif bir şekilde yer alıyor.

BÜYAK bu akademik yıl içerisinde de 3 farklı etkinliğe imza atacak. Bu etkinliklerden ilki, BÜYAK’ın gelenekselleşmiş, ulusal çaplı ve konaklamalı organizasyonu olan OKUL, bu sene 10-13 Aralık tarihlerinde düzenlenecek. BÜYAK’ın ikinci etkinliği ise geçen yıl Türkiye'de ilk defa düzenlenen All-Rounder olacak. All-Rounder, bu sene 5-7 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Boğazici Business Challenge ise BÜYAK’ın üçüncü etkinliği olacak. Etkinliğin online süreci 7-31 Mart 2015; finali ise, 7-10 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.

“BİLDİĞİNİZ TÜM OKULLARI UNUTUN”

2007 yılında ilk kez düzenlenen, BÜYAK’ın gelenekselleşmiş, ulusal çaplı ve konaklamalı organizasyonu OKUL, bu sene 10-13 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Üniversite hayatının 4 yılını 4 günde simüle etmek amacı taşıyan OKUL’un her sene belli bir konusu vardır. Geçen sene “Değişim” olan konu, bu sene “İstikrar” olarak belirlendi. 40'ı aşkın üniversiteden 200 öğrencinin katıldığı etkinlik konsepti içinde, alanında üst düzey konuşmacılardan seminerler, şirket gezileri, vaka analizi yarışması, kişisel gelişim seminerleri ve çeşitli grup workshopları  yer alır.

İş dünyasının önde gelen üst düzey yöneticileri, OKUL’un o seneye özel konusuyla ilgili çeşitli üniversitelerden katılımcılara seminer veriyor.

OKUL’un bu yılki konuşmacıları:

P&G CEO’su Tankut Turnaoğlu
Finansbank CEO’su Ömer Aras
Samsung Genel Müdür Yardımcısı Tansu Yeğen
Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu
Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu

3+2 AŞAMALI BİR VAKA ANALİZİ YARIŞMASI ALL-ROUNDER

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün (BÜYAK) geçen yıl Türkiye'de ilk defa düzenlediği All-Rounder, bu sene 5-7 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

3+2 aşamalı bir vaka analizi yarışması olan All-Rounder, iş hayatı için gerekli tüm özellikleri barındıran iki üniversite öğrencisini bulmak amacı taşır.  All-Rounder’ın öncelikle Hill-International isimli bir insan kaynakları danışmanlığı şirketi tarafından hazırlanan bir kişilik envanteri testi olan “online eleme round”u vardır. Ardından “Marketing,Strategy” ve “Negotiation round”ları vardır. Finale kalan 3 takım “Final” roundunda yarışırlar. 1. olan takım 5000 TL para ödülü ve Koç Üniversitesi yüksek lisans programlarından biri olan MIM'e ücretsiz katılım hakkı, 2. olan takım 2500 TL para ödülünün sahibi olur. Katılımın 2'şer kişilik gruplar şeklinde olacağı yarışma konseptindeki etkinliğe, Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencisi olan 80 katılımcı seçilecek.

ONLİNE İŞ DÜNYASI SİMÜLASYONU: BOĞAZİÇİ BUSİNESS CHALLENGE

Boğazici Business Challenge da, öğrenci kulüpleri arasında ilk kez Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü (BÜYAK) tarafından, 7 Mart- 10 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek.

Online iş dünyası simülasyonu olan Boğazici Business Challenge, BÜYAK tarafından ilk kez bu yıl düzenleniyor. Online seçilen katılımcılar 4 kişilik takımlar halinde online olarak sürecek olan 3 haftalık bir sürece girecekler. Her bir takım aynı pazarda bulunan bir şirketi temsil edecek. Takımdaki yarışmacılardan her biri şirkette bir departmandan sorumlu olacak. 3 hafta boyunca her bir takım çeşitli konularda (pazarlama, tedarik, satış, insan kaynakları) kararlar vererek şirketi yönetecek. Şirketini büyütme konusunda en başarılı takımlar finale kalacak ve finali Boğaziçi Üniversitesinde oynayacak. Finalde ise katılımcıları daha çok parametre içeren, daha karmaşık bir oyun bekliyor. Etkinliğin online süreci 7-31 Mart 2015; finali ise, 7-10 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleşecek.

Boğazici Business Challenge’da finale kalan katılımcılar, uzmanlardan çeşitli eğitimler alarak, daha karmaşık bir şirket yönetim simülasyonu ile tanışacaklar ve oluşturdukları şirketler ile ilgili yatırımcılara sunum yapma ve uzman şirket yöneticilerinden mentörluk alma haklarına sahip olacak.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 17:0304.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more