Reklamsız Sözcü

Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne AB’den proje hibesi!

Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Ulusal Ajans’a sunduğu "Android Tabanlı Mobil Uygulama Geliştirme" proje teklifi desteklenmeye değer bulundu.

android-time 15:05 20 Aralık 2015
Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne AB’den proje hibesi!
Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Ulusal Ajans’a sunduğu "Android Tabanlı Mobil Uygulama Geliştirme" proje teklifi desteklenmeye değer bulundu.

Mersin’in Mezitli ilçesinde yer alan Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Erasmus+ Mesleki Eğitim Programı/Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personelinin Öğrenme Hareketliliği kapsamında hazırlanan “Android Tabanlı Mobil Uygulama Geliştirme” isimli proje, Türkiye Cumhuriyeti – Avrupa Birliği Bakanlığı / Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edildi ve Avrupa Birliği Hibesi almaya hak kazandı.

Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin AB’den hibe alan projesi Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesini ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine olan farkındalığı da artıracak.

Proje, 1 Haziran 2015 -31 Mayıs 2016 tarihleri arasında ve 1 yıl süre ile uygulanacak. Bu süre yurtdışı hareketlilik-öncesi hazırlık, yurtdışı hareketlilik ve yurtdışı hareketlilik sonrası yaygınlaştırma faaliyetleri olmak üzere üç dönemi kapsıyor.

Mezitli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Mustafa İlhan Evgin, projeyle ilgili şu bilgileri verdi:

Projenin asıl hedefinin, katılımcıların, Avrupa Birliği ülkelerinden Portekiz, İtalya ve Avusturya'da bulunan uluslararası bilişim şirketlerinde Android Tabanlı Mobil Programlama konusunda staj yapmaları ve bu alandaki bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmelerini sağlamak olduğunu belirten Evgin, bu üç ülkeye sırasıyla Ocak, Şubat ve Mart aylarında hareketlilikler gerçekleştirileceğini ve her biri 21 gün olacak bu hareketliliklerde 10'ar öğrencinin yer alacağını ifade etti.

Evgin, şöyle devam etti:

“MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSELERİNE FARKINDALIĞI ARTIRACAK”

” Katılımcılar, yurtdışı hareketlilikler kapsamında, Portekiz'in Braga şehrinde bulunan CRU Design ile İtalya'nın Modena şehrinde bulunan Zenit Formazione isimli uluslararası bilişim şirketlerinde ve Avusturya Viyana'da bulunan BILCOM isimli Eğitim Enstitüsü bünyesinde staj yapacaklar. Staj sonunda bu kurumlar tarafından katılım belgesi verilecek.

Yurtdışı hareketlilik sonrasında ise yurtdışında gerçekleştirilen faaliyetlerin sonuçlarının değerlendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla, seminerler ve toplantılar yapılacak, raporlar ve materyaller hazırlanacak.

Proje, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi olan katılımcıların, Android Tabanlı Mobil Programlama konusundaki yeterliliklerini arttıracak ve mobil programlama iş gücü piyasasında nitelikli meslek elemanı olarak istihdam edilmelerine katkı sağlayacaktır. Ayrıca, Mesleki ve Teknik Eğitimin kalitesini ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine olan farkındalığı arttıracak.”

 

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more