Reklamsız Sözcü

Prof. Dr. Temel Yılmaz’a yılın bilim adamı ödülü!

Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) tarafından Diyabet alanında yılın bilim adamı seçilen Prof. Dr. M. Temel Yılmaz’a ödülü Kanada Vancouver’da verildi.

android-time 11:56 22 Aralık 2015
Prof. Dr. Temel Yılmaz’a yılın bilim adamı ödülü!
Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) tarafından Diyabet alanında yılın bilim adamı seçilen Prof. Dr. M. Temel Yılmaz’a ödülü Kanada Vancouver’da verildi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İ.Ü. Diyabet Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. M. Temel Yılmaz, Uluslararası Diyabet Federasyonu (IDF) tarafından Diyabet alanında yılın bilim adamı seçildi.

Yılın bilim adamı ödülünü alan Prof. Dr. M. Temel Yılmaz, “bu ödüle layık bulunduğum için ülkem ve mesleğim adına gurur duyuyorum” dedi.

Türkiye’yi gururlandıran bir bilim ödülü haberi de Kanada’dan geldi. Diyabet alanında yaptığı çalışma ve gerçekleştirdiği projeler nedeniyle 46 Avrupa ülkesi içinde yılın bilim adamı seçilen Prof. Dr. M. Temel Yılmaz'a ödülü Kanada Vancouver'da verildi.

“ARAŞTIRMALARINIZ VE ÇABALARINIZ İNANCIMIZI ARTIRIYOR”

Diyabet alanında bu ödüle Türkiye'den Prof. Dr. M. Temel Yılmaz'ın layık görüldüğünü belirten Uluslararası Diyabet Federasyonu Dünya Başkanı Sir Micheal Hirst,

“Diyabet alanında yaptığınız araştırmalar ve diyabetle mücadele için yorulmak bilmeyen çabalarınız, gelecekte diyabetli ya da diyabet riski altındaki insanların hayatlarını daha iyi yönde etkileyeceği inancını vermektedir” dedi.

“HEM ÜLKEMİZDE HEM DE DÜNYADA GİDEREK ARTAN BİR SAĞLIK SORUNU”

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İ.Ü. Diyabet Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü olarak görev yapan Prof. Dr. M. Temel Yılmaz, “Diyabet hem ülkemizde hem de Dünya'da giderek artan bir sağlık sorunu. Özellikle son 10 yılda ülkemizde diyabet artışı %100'e ulaşmış durumda. Maalesef artış hızı Avrupa'da en yüksek olan ülkeyiz. Bu kadar ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiş olan diyabet alanında çalışmalar yapan, bu alanda hizmet veren, ulusal ve uluslararası projeler yürüten bilim insanlarına verilen bu ödüle layık bulunduğum için ülkem ve mesleğim adına gurur duyuyorum” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more