Reklamsız Sözcü

Sağlıklı nesiller için “Pedal Pedal Türkiye” projesi Gürcistan’a ulaştı!

ERA Kolejleri’nin desteğiyle hayata geçirilen “Meriç Şehit ile Türkiye’yi Pedallıyorum” projesi Gürcistan’a ulaştı.

android-time 15:38 14 Aralık 2015
Sağlıklı nesiller için “Pedal Pedal Türkiye” projesi Gürcistan’a ulaştı!
ERA Kolejleri’nin desteğiyle hayata geçirilen “Meriç Şehit ile Türkiye’yi Pedallıyorum” projesi Gürcistan’a ulaştı.

Büyük şehirlerdeki hareketsiz yaşam tarzı, yetişkinleri olduğu kadar çocukları da olumsuz etkiliyor. Ülkemizde çocukluk çağı obezite oranlarının yüzde 6,5'ten yüzde 14,3'e çıkmış olması da bu olumsuz sonucu gözler önüne sermekte… Kısa mesafelerde dahi yürümek yerine araçları tercih etmemiz, sağlık için olduğu kadar çevre için de büyük bir tehdit… Ülkemizde ulaştırma alanında kişi başı 0.56 tonu bulan karbondioksit salınımı, artık önlem alınması gerektiğine işaret ediyor.

Dağcı ve Bisikletçi Meriç Şehit, pek çok kişinin hayallerini süsleyen bir yolculuğu, günde 8 saat pedal çevirerek sürdürüyor.

Sağlıklı nesiller yetişmesi için ERA Kolejleri'nin de desteğiyle devam eden “Pedal Pedal Türkiye” projesinde, Dağcı ve Bisikletçi Meriç Şehit Türkiye'nin 81 ilini ve 3 ülkeyi bisikletle geziyor. Günde 8 saat pedal çevirerek yapılan bu yolculukta, Meriç Şehit'in yeni durağı Gürcistan oldu.

ÇEVRENİN KORUNMASI İÇİN DE ÖNEMLİ BİR ADIM! 

ERA Kolejleri, 5'li gelişim modeli ile öğrencilerinin zihinsel, psikolojik, sosyal, akademik ve fiziksel açılardan gelişimine, bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Bu bakış açısı içinde kurum hem ERALI çocukların hem de diğer öğrencilerin fiziksel sağlığına yönelik çeşitli aktiviteler gerçekleştirmekte.

ERA Kolejleri'nin desteğiyle hayata geçirilen “Meriç Şehit ile Türkiye'yi Pedallıyorum” projesi, çocukların fiziksel gelişimi ve çevrenin korunması için önemli bir adım. Proje, sağlıklı ve eğlenceli bir ulaşım aracı olan bisikletin hayatlarımızda daha fazla yer tutması için gerçekleştiriliyor. Dağcı ve Bisikletçi Meriç Şehit, pek çok kişinin hayallerini süsleyen bir yolculuğu, günde 8 saat pedal çevirerek sürdürüyor. Türkiye'nin 74 şehrinin yanı sıra Kıbrıs ve Gürcistan da genç sporcunun bisiklet rotasında… Meriç Şehit, heyecan veren bu yolcuğunda Türkiye sınırlarını aşarak Gürcistan'a ulaşmayı başardı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more