Reklamsız Sözcü

Spor salonu olmayan okulun namağlup öğrencileri!

Ankara da Basketbol branşında Ortaokullar Yıldız Erkekler Liginde (OYEL) Maltepe Ortaokulu, tüm maçlarını kazanan okul olarak finale çıkmayı başardı.

android-time 13:45 21 Aralık 2015
Spor salonu olmayan okulun namağlup öğrencileri!
Ankara da Basketbol branşında Ortaokullar Yıldız Erkekler Liginde (OYEL) Maltepe Ortaokulu, tüm maçlarını kazanan okul olarak finale çıkmayı başardı.

Ayla ÖZDEMİR

Ankara’da Anıtkabir’in hemen alt kısmında yer alan bir devlet okulu Maltepe Ortaokulu…Bu okulun öğrencileri özel okullarla eşit şartlara sahip olamasa da sporda üstün bir performans sergiliyor ve aynı ligde yer aldığı bir çok özel okulu geride bırakarak büyük başarılara imza atıyor.

Kısıtlı imkanlarla böyle büyük başarılara imza atan öğrencilere yeter ki yeteneklerini geliştirecek fırsatlar tanınsın…

Başarılarının sırrı ise okul idarecilerinin, öğretmenlerin ve öğrencilerin özverili çalışmasında yatıyor. Çünkü bu okulda öğrencilerin çalışma yapabilecekleri bir spor salonu bulunmuyor.

TÜM MAÇLARI KAZANARAK FİNALE YÜKSELDİLER

Ankara da Basketbol branşında Ortaokullar sezonunun sonuna gelindi ve Ortaokullar Yıldız Erkekler Liginde (OYEL) Maltepe Ortaokulu, tüm maçlarını kazanan okul olarak finale çıkmayı başardı.

Okulun 8. sınıf öğrencileri tüm imkansızlıklara rağmen basketbol branşında tek namağlup takım olarak finale yükselerek büyük bir başarı elde etti. Bu devlet okulu,  adeta özel okulların tekelinde olan basketbol branşında bir devlet okulu olarak OYEL’de tek namağlup takım oldu.

Maltepe Ortaokulu basketbol takımı, okulda spor salonu bulunmamasına ve takım öğrencileri TEOG sınav senesinde olmalarına rağmen, öğrencilerin özverili gayretleri, okul müdürlüğü ve öğretmenlerinin de desteği ile Antrenör Levent Şentürk eşliğinde sezon başından beri yaptığı maçları kazandı ve finale yükseldi.

HEDEF ŞAMPİYONLUK

Şimdi Maltepe Ortaokulu’nun başarılı sporcularının hedefi; Nisan ayında yapılacak olan finallere katılarak Ankara’yı en iyi şekilde temsil etmek. Eğitim, sadece öğrencilerin sınavlardan geçirilmesi olmamalı, fiziki ve psikolojik gelişimlerini sağlayacak, sosyal hayata hazır ve yaratıcı olacakları doğrultuda adımlar atılmalı.

Biz de OYEL ligindeki tek namağlup devlet okulu olan Maltepe Ortaokulu’nun özverili öğrenci ve öğretmenlerini tebrik ediyor, bir an önce bu başarıya yakışacak bir spor salonuyla ödüllendirildiklerini duymayı umut ediyoruz. 

 

 

 

 

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:2421.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more