Reklamsız Sözcü

Türk öğrenciler JMUN’da Hindistan delegesiydi!

İELEV öğrencileri, 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında JMUN’da okullarını temsil ettiler. Türk öğrenciler JMUN’da Hindistan delegesiydi.

android-time 15:04 15 Aralık 2015
Türk öğrenciler JMUN’da Hindistan delegesiydi!
İELEV öğrencileri, 10-13 Aralık 2015 tarihleri arasında JMUN’da okullarını temsil ettiler. Türk öğrenciler JMUN’da Hindistan delegesiydi.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) öğrencileri, 10-13 Aralık 2015 tarihlerinde JMUN'da “Ayrımcılıkla Mücadele ( Fighting Discrimination) “ temalı konferansta Hindistan delegesi olarak okullarını temsil ettiler.

Dünya sorunlarını ülkeler bazında tartıştılar, çözümler aradılar, buldukları çözümleri oyladılar ve komitelerden geçirmeyi başardılar. Bu başarılarını aldıkları sertifika ile belgelendirdiler.

Birinci yabancı dili İngilizce olan okullardan gelen arkadaşları ile komitelerde grup çalışmalarında bulunarak çeşitli dünya sorunlarını ülkeler bazında tartıştılar, çözümler aradılar, buldukları çözümleri oyladılar ve komitelerden geçirmeyi başardılar.

“Ayrımcılıkla Mücadele ( Fighting Discrimination) “ temalı konferansta Hindistan delegesi olarak İELEV Eğitim Kurumlarını temsil eden İELEV Özel Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinden Batu Durmazel, Ata Hakan Uluçay, Cem Ulusoy, Yağmur Yılmaz, Aleyna Öner ve Işıl Özaydın bu başarılarını aldıkları sertifika ile belgelendirdiler.

JMUN (Junior Model United Nations-Junior Model Birleşmiş Milletler) her yıl 11-14 yaş arası ortaokul öğrencileri için düzenlenen, Birleşmiş Milletlerin çalışmalarını simülasyon yoluyla öğretmeyi amaçlayan ve öğrencilerin dünya ülkelerinin sorunlarını geniş bir yelpazede tartışarak Birleşmiş Milletlerin nasıl çalıştığını yaşayarak öğrenme fırsatı bulacakları 4 günlük bir konferans.

“ÖĞRENCİLERE, DOĞAL ORTAMDA DİLİ KULLANABİLME ŞANSI SUNUYOR”

İELEV Eğitim Direktörü Bahar Ulusoğlu Emek “Birinci yabancı dil olarak Almanca ile eğitimini sürdüren İELEV Eğitim Kurumlarında, İlkokul 2. sınıftan itibaren ikinci yabancı dil olarak İngilizce eğitimi başlıyor. Bu nedenle, dilin edinimi için çok önemli olduğuna inandığımız ‘doğal ortamda dili kullanabilme’ şansını öğrencilerimize sunduğuna inandığımız JMUN, Comenius, WSC ve ISTA gibi organizasyonlara öğrencilerimizin katılımını teşvik ediyoruz. Amacımız ikinci yabancı dil olarak eğitim aldıkları İngilizce'yi Almanca kadar etkin kullanmalarını ve uluslararası platformlarda kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more