Reklamsız Sözcü

Türkiye’nin ilk sosyal etki ölçen konferansı!

Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi isimlerin yer aldığı, Türkiye’nin ilk sosyal etki ölçümleme konferansı Koç Üniversitesi'nde düzenlendi.

android-time 10:49 11 Aralık 2015
Türkiye’nin ilk sosyal etki ölçen konferansı!
Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi isimlerin yer aldığı, Türkiye’nin ilk sosyal etki ölçümleme konferansı Koç Üniversitesi'nde düzenlendi.

Sosyal etki ölçümlemesini ve bu alandaki çalışmaları desteklemeyi amaçlayan Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), 100'den fazla sosyal girişimci, izleme değerlendirme uzmanı, danışman, akademisyen, fon veren kurum, sivil toplum, kamu ve özel sektör yöneticisini “Sosyal Etki Ölçümleme Konferansı'nda bir araya getirdi.

Koç Üniversitesi Sosyal Etki Forumu (KUSIF), Türkiye'nin ilk “Sosyal Etki Ölçümleme Konferansı”nı gerçekleştirdi.

Ulusal ve uluslararası alanda söz sahibi isimlerin yer aldığı konferansta, sosyal etki ölçümleme alanında fon verenlerin rolü, sivil toplumun ve sosyal girişimcilerin iyi uygulamaları ele alındı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Umran İnan, “Koç Üniversitesi başlı başına bir sosyal sorumluluk projesidir. 10 bine yakın mezun, 5200'ün üzerinde öğrencimizle sosyal etkisi oldukça büyük bir yapıyız” dedi.

“SOSYAL ETKİ KOLAYLAŞTIRICISI”

Sosyal etki ölçümlemesinin kuruluşların hedef grup ve çalışma alanları için önemli faydası olacağını belirten  KUSIF Yönetici Direktörü Gonca Ongan da, dünyada sosyal etki ölçümlemesi yapan kurumların proje ve faaliyetlerin etkisini ölçümleyebilmek için bütçenin %5'i ile %10'unu ayırması gerektiğine dikkat çekti.

Sosyal etki ölçümleme alanında kapasite artırmanın ve ana dilde kaynak oluşturmanın ihtiyaç olduğunu belirten Ongan , “Yürüttüğümüz proje ve yayınlarla bu alanı desteklerken, “Sosyal Etki Kolaylaştırıcısı” olmayı hedefliyoruz” dedi.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more