Reklamsız Sözcü

Üniversiteli Hüseyin’in adı Anadolu Lisesi’nin kütüphanesinde yaşatılacak!

Kalp krizinden ölen üniversite öğrencisi Hüseyin'in adı, mezun olduğu Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oluşturulacak kütüphanede yaşatılacak.

android-time 11:18 15 Aralık 2015
Üniversiteli Hüseyin’in adı Anadolu Lisesi’nin kütüphanesinde yaşatılacak!
Kalp krizinden ölen üniversite öğrencisi Hüseyin'in adı, mezun olduğu Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde oluşturulacak kütüphanede yaşatılacak.

Akdeniz Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Fakültesi 4’üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Mürşil, geçen 10 Ağustos’ta Antalya’daki evinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. Kitap okumayı çok seven Hüseyin’in adını yaşatmak isteyen 5 okul arkadaşı, ‘Hüseyin Mürşil Kütüphanesi’ kurmaya karar verdi.

Facebook üzerinden sayfa oluşturan Hüseyin Mürşil’in arkadaşları ‘huseyinmursilkutuphanesi.com’ adresiyle bir de internet sitesi kurdular.

Üniversiteli gençler, kütüphaneyi kurmayı düşündükleri ve gencin mezun olduğu Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimiyle iletişime geçti. Olumlu cevap alan gençler, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden de gerekli izni aldı.

KÜTÜPHANE İÇİN İHTİYAÇ LİSTESİ YAYINLADILAR

Facebook üzerinden sayfa oluşturan ve ‘huseyinmursilkutuphanesi.com’ adresiyle bir de internet sitesi kuran Mürşil’in arkadaşları okul yönetiminden, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ve gerekli tüm kurumlardan resmi izinleri aldıklarını ve okul yönetimi ile birlikte kütüphane için bir ihtiyaç listesi belirlediklerini belirtti. Kütüphane için belirlenen ihtiyaç listesinde; üç bilgisayar, üç bilgisayar masası, sandalye, ortak çalışma alanı için u masa, perde, görevli masası, görevli dolabı, görevli sandalyesi, klima, elektrik tesisatı düzenlemesi ve 1000 kitap yer alıyor.

VALİLİKTEN İZİNLİ BAĞIŞ HESABI AÇILDI

Yardım ve bağış toplama faaliyetlerine başlayabilmek adına 21 Ekim 2015 tarihinde Çanakkale İl Dernekler Müdürlüğü ve Çanakkale Valiliği’nden gerekli tüm izinler alındıktan sonra kütüphane için yardım toplama ve bağış çalışmaları da başladı. Bağış toplama yetkisi alan gençler, proje sorumlusu Hande Kanyılmaz adına Garanti Bankası’ndan açılan ‘TR52 0006 2000 4550 0006 6353 17 IBAN numarasından hesapla birlikte bağışları toplamaya başladı. Bugüne kadar 3 bin 500 lira toplandığı, 15 Şubat’ta açılması beklenen kütüphne için hedeflenen yardım miktarının 15 bin lira olduğu belirtildi.

“BİZİ HEP OKUMAK İÇİN TEŞVİK EDERDİ”

Çalışmaları yürüten ekip adına konuşan proje sorumlusu Hande Kanyılmaz şunları söyledi:

“Hüseyin kitap okumayı çok severdi. Bizi de hep bir şeyler okumak için teşvik ederdi. Biz de kendisinin adını sonsuza kadar yaşatmak için bu fikri hayata geçirmeye karar verdik. Hüseyin Mürşil’i tanıyan ya da tanımayan herkesten bu anlamlı çalışmaya destek rica ediyoruz. İletişim numaralarımıza ve kütüphanenin ihtiyaç listesine ‘www.huseyinmursilkutuphanesi.com’dan ulaşılabilir. Şimdiden destek olan herkese teşekkür ederiz, umarız bu çalışmayı Hüseyin Mürşil adına yakışır şekilde tamamlayacağız.” DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more