Reklamsız Sözcü

YÖK Bursa’da atçılık ve antrenörlük çalıştayı düzenleyecek!

Atçılık ve antrenörlük programı olan meslek yüksekokullarının yöneticileri ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

android-time 15:35 20 Aralık 2015
YÖK Bursa’da atçılık ve antrenörlük çalıştayı düzenleyecek!
Atçılık ve antrenörlük programı olan meslek yüksekokullarının yöneticileri ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu, atçılık ve antrenörlük eğitimi ile ilgili sorunların tartışılması ve çözümüne yönelik çalışmaların yapılması amacıyla bütün paydaşların katılımıyla Bursa’da bir çalıştay düzenlenmesi, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapılması kararı aldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç’ın da bir bölümüne katıldığı toplantı, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Prof. Dr. Kapıcıoğlu’nun moderatörlüğünde devam etti.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, atçılık ve antrenörlük eğitim programlarının bütün yönleri ile görüşülmesi amacıyla, 9 meslek yüksekokulu yöneticisi ve Binicilik Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Bursa'da çalıştay düzenlenmesi, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapılması kararı alındı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın da bir bölümüne katıldığı toplantı, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Başkan Vekili Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu’nun moderatörlüğünde devam etti.

Toplantıda öncelikle “Atçılık ve antrenörlük eğitimi ile ilgili olarak müfredat, kalite ve akreditasyon, üniversite-sektör işbirliği, öğretim elemanı sayısının yetersizliği, fiziki altyapı sorunları ve bu sorunların çözümlerine dair öneriler” tartışıldı.

Toplantıda; atçılık ve antrenörlük eğitimi ile ilgili sorunların tartışılması ve çözümüne yönelik çalışmaların yapılması amacıyla bütün paydaşların katılımıyla Bursa’da bir çalıştay düzenlenmesi, öğrenci ve öğretim elemanı değişimi yapılması kararlaştırılarak ihtiyaç halinde bu toplantıların yapılmaya devam edilmesi kararlaştırıldı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more