Reklamsız Sözcü

Akenerji’den öğrencilere HES sunumu

Akenerji, Adana’dan sonra Bursa’da öğrenci ve öğretmenleri hidroelektrik santralleri hakkında bilgilendirdi.

android-time 13:00 23 Aralık 2015
Akenerji’den öğrencilere HES sunumu
Akenerji, Adana’dan sonra Bursa’da öğrenci ve öğretmenleri hidroelektrik santralleri hakkında bilgilendirdi.

Akenerji, 2013 yılından bu yana sürdürdüğü HES Bilgilendirme Toplantıları'na bu yıl da devam ediyor. İlki Adana'nın Feke, Himmetli ve Gökkaya bölgelerinde gerçekleşen sununumların ikinci ayağı 18 Aralık Cuma günü Bursa Uluabat bölgesinde yapıldı.

 

Akenerji Çevre, Kalite ve İş Sağlığı Güvenliği Müdürlüğü ve santral yetkililerinin, hidroelektrik santralleri ile ilgili hem genel bilgiler vermek, hem de olası tehlikelere karşı bölge halkını uyarmak ve bilinçlendirmek üzere yaptığı toplantılarda, öğrenci ve öğretmenlerin soruları yanıtlandı. HES sunumlarında Akçalar Fahriye Sayarel İlkokulu ve Orhaneli Erenler İlköğretim okullarında toplam 220 öğrenci ve 15 öğretmene konu hakkında bilgi verildi.

Toplantılarda, Akenerji'nin Bursa Uluabat Santrali'nin nasıl çalıştığı ve halkın hidroelektrik santraller ile ilgili alması gereken kişisel güvenlik önlemleri üzerinde duruldu. Toplamda 2 oturumdan oluşan toplantılar sayesinde tüm çevre köylerden gelen öğrencilerin ve öğretmenlerin bilinçlenmesi sağlandı. Yapılan sunumlar sayesinde çocuklar, yenilenebilir enerji ve elektrik üretimi ile ilgili de bilgi sahibi oldu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more