Reklamsız Sözcü

Asya borsaları yükseldi

Wall Street’i takip eden Asya borsaları yükselirken, dolar hafif değer kaybetti.

android-time 09:15 23 Aralık 2015
Asya borsaları yükseldi
Wall Street’i takip eden Asya borsaları yükselirken, dolar hafif değer kaybetti.

Asya borsaları Wall Street’i takip ederek yükseliş kaydederken, dolar hafif değer kaybetti, petrol ise son satışların ardından istikrar kazanarak artıya geçti.

Japonya dışındaki Asya-Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi yüzde 0.7 yükseldi. Japon piyasalarının tatil nedeniyle kapanmasıyla birlikte hacimler azalırken, yarın ve Cuma günü ABD ve Avrupa ülkelerinin tatile girmesi veya yarım gün işlem yapması nedeniyle işlem hacmi düşük kalacak.

ABD borsaları ise dünkü seansı petrol fiyatlarındaki hafif yükseliş ve ekonominin sağlıklı bir hızda büyüdüğünü gösteren GSYH verisinin etkisiyle günü yüzde 1’e yakın yükselişle kapadı.

Uzmanlar Asya piyasalarında bugün açıklanacak önemli bir ekonomik veri olmadığını, ABD’de gün içinde açıklanacak kişisel gelirler, harcamalar ve dayanıklı mal siparişleri verisinin izleneceğini belirtiyorlar.

Söz konusu verilerden kişisel harcamalar verisi ise yanlışlıkla erken yayınlandı. ABD’de kişisel gelirler Kasım’da yüzde 0.3 ile beklentiler düzeyinde artarken, Asya piyasalarına etkisi olmadı.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more