Reklamsız Sözcü

Bu e-postaları sakın açmayın!

Kredi kartı kullanıcılarına, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan çok önemli uyarı geldi.

android-time 19:12 9 Temmuz 2015
Bu e-postaları sakın açmayın!
Kredi kartı kullanıcılarına, Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan çok önemli uyarı geldi.

Gelir İdaresi Başkanığı (GİB) yaptığı uyarıda kredi kartı kullanan kişilere gelen e-postalarda vergi iadesi yapılacağı konusunda sahte bilgilerin yer aldığını ve bu olayın tamamen kart bilgilerinin çalınmasına yönelik bir girişim olduğunu kaydetti.

GİB’in internet sitesinde yer alan açıklamada, çeşitli yöntemler kullanılarak dolandırıcılık girişimlerinde bulunulduğu belirtildi.

TAMAMEN BİLGİLERİ ÇALMAYA YÖNELİK BİR GİRİŞİM

GİB’in vergilendirme işlemlerine yönelik hiçbir şekilde mükellefler ile e-posta yoluyla iletişim kurmadığının altı çizilen açıklamada, “Kredi kartı bilgilerinin girilmesi durumunda vergi iadesi yapılacağına yönelik sahte e-postalar tamamen kredi kartı bilgilerinin çalınmasına yönelik sahtecilik girişimleridir” ifadeleri kullanıldı.

Ev almak isteyenlere duyurulur

Ev almak isteyenlere duyurulur

Belli numaraları aramaya yönlendirme yapan sahte SMS’lerin de Başkanlık ile bir ilgisinin bulunmadığı kaydedilen açıklamada, şu uyarılara yer verildi:

“(Maliye İftar Yemeği) şeklindeki organizasyonların biletlerini satma girişimleri, haksız maddi menfaat temini amaçlı girişimler olup, GİB ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Vergi İnceleme Dergisi gibi isimli dergi, gazete gibi yayınların kurumumuzla herhangi bir ilgisi olmayıp, bu türde yayınların satışına yönelik hiçbir faaliyetimiz yoktur.

Tayyipzede teyze

Tayyipzede teyze

Yukarıda yer alan veya benzeri yöntemler kullanılarak maddi menfaat temin etmeye veya kredi kartı bilgilerini elde etmeye yönelik sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerine karşı mükelleflerimizin ve vatandaşlarımızın dikkatli olmaları, bu tür e-posta, SMS, bilet ve dergi satışlarını dikkate almamaları ve herhangi bir soru, bilgi ve ihbar için ‘444 0 189’ nolu ‘Vergi İletişim Merkezi’ni aramaları gerektiği kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more