Reklamsız Sözcü

Bursa´da yanan tekstil fabrikasına sanayiciler sahip çıktı

Bursa´da yanan tekstil fabrikasına sanayiciler sahip çıktı

android-time 12:28 30 Aralık 2015
Bursa´da yanan tekstil fabrikasına sanayiciler sahip çıktı
Bursa´da yanan tekstil fabrikasına sanayiciler sahip çıktı

BURSA, (DHA) – BURSA`da, geçen pazar günü çıkan yangında büyük zarar gören Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi`ndeki Işıksoy Tekstil Fabrikası`na, aynı sektörde çalışan sanayiciler sahip çıktı. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay, Işıksoy Tekstil`e sektör temsilcilerinin örnek bir dayanışma ile destek verdiğini bildirerek, `Millet olarak zor zamanlarda gösterdiğimiz örnek dayanışma duygumuz yine öne çıktı. Sektör temsilcileri firmanın öncelikli siparişlerini yerine getirebilmesi için kendi fabrikalarının kapısını açmaya ve üretim süreçlerinde destek vermeye hazır olduklarını ilettiler` dedi.

BTSO, yılın son olağan meclis toplantısını Oda Hizmet Binası`nda gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Başkan Burkay, çıkan yangın nedeniyle büyük hasarın meydana gelen Işıksoy Tekstil`e sektör temsilcilerinin örnek bir dayanışma ile destek verdiğini açıkladı. Firma sahiplerine ve çalışanlarına geçmiş olsun temennisinde bulunan İbrahim Burkay, `Öncelikle Sayın Ertuğrul ve Mustafa Işık`a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Millet olarak zor zamanlarda gösterdiğimiz örnek dayanışma duygumuz yine öne çıktı. Tıpkı Karesi Tekstil`de yaşanan yangında olduğu gibi bu olayda da sektör temsilcileri firmanın öncelikli siparişlerini yerine getirebilmesi için kendi fabrikalarının kapısını açmaya ve üretim süreçlerinde destek vermeye hazır olduklarını ilettiler. Bursa iş dünyamıza dayanışmanın bu en güzel örneğini verdikleri için şükranlarımı sunuyorum` diye konuştu.

Toplantıda 2015 yılının değerlendirmesini de yapan Burkay, 2015 yılını Bursa`ya değer katan projeleri hayata geçirmenin ve üstlenmiş oldukları sorumlulukları yerine getirmenin huzuru ile kapattıklarını ifade etti. Bursa`nın gelecek 50 yılına yön verecek olan Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi`nin kuruluş işlemlerini tamamladıklarını söyleyen Başkan Burkay, BTSO olarak Enerji Verimliliği Merkezi`ni Bursa ekonomisine kazandırdıklarını, Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) ile Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi`nin temelini attıklarını hatırlattı. Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında da 2015 yılında 32 fuar düzenlediklerini ve yaklaşık bin 500 iş adamını bu fuarlara taşıdıklarını kaydetti.

İbrahim Burkay, Bursa`ya fuarcılık anlamında Türkiye`nin başkenti yapma hedefi doğrultusunda yeni nesil fuarları kazandırdıklarını belirtti. İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı, Ev&Stil, Contract Hotel EXPO ve Blok Mermer Fuarı`nı Bursa`ya kazandırdıklarını söyleyen Burkay, `Biz kentimizi fuarcılıkta marka haline getirmek istiyoruz. Bursa`ya en az 12 nitelikli fuar kazandırmalıyız. Bunun için BTSO olarak stratejik ortağımız TÜYAP ile birlikte bu konuda yeni fuar organizasyonlarımıza devam edeceğiz` dedi. Burkay, ayrıca Ticari Safari Projesi kapsamında 70 ülkeden 3 bin kişiyi aşkın alım heyetini BTSO ev sahipliğinde ağırladıklarını vurguladı. Burkay, iş dünyasının gelişimine destek sağlamak için hayata geçirdikleri BTSO Akademi projesi kapsamında şimdiye kadar 7 bin başvuru aldıklarını ve 4 bin 500`e yakın iş dünyası temsilcisinin eğitimlerden faydalandığını kaydetti.

DHA-Ekonomi – Türkiye-Bursa Merkez – DHA
2015-12-30 12:20:41

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 12:2930.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more