Reklamsız Sözcü

Memduh Boydak’tan ‘Erdoğan’a hakaret’ açıklaması

Dün ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla ifadesi alınan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, açıklama yaptı.

android-time 11:23 22 Aralık 2015
Memduh Boydak’tan ‘Erdoğan’a hakaret’ açıklaması
Dün ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla ifadesi alınan TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Memduh Boydak, açıklama yaptı.

Dün Kayseri Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’nde “Cumhurbaşkanı’na hakaret” iddiasıyla şikayet üzerine ifadesi alınan TÜSİAD YÖnetim Kurulu üyesi ve Boydak Holding CEO’su Memduh Boydak, bugün bir açıklama yaptı. Boydak'ın açıklaması şöyle:

Bugün basında ve sosyal medyada Cumhurbaşkanı'na hakaret soruşturması başlığı altında yayınlanan habere ilişkin bu açıklamayı yapma gereğini duymuş bulunmaktayım. Haber içeriğinde şikâyette bulunduğu belirtilen şahıs, grup şirketlerimizin birinde geçmişte görev almış bir yönetici olup, emekliliği sonrası tüm hak ve alacaklarını alarak yaklaşık iki yıl önce kendi isteği ile işyerinden ayrılmıştır. Söz konusu haber içeriğinde belirtilen iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.  Konu özü itibariyle, eski bir çalışanın işyerinden ayrılmasının ardından, kurumumuzun etik ilkelerine uymayan bir takım beklentilerinin karşılanmamış olması sebebiyle ve muhtelif haksız çıkarlar sağlamak amacıyla, iftiralar içeren çelişkilerle dolu bir şikâyet dilekçesinden ibarettir.

Bir takım mesnetsiz iddialar ve iftiraların, diğer bazı adli süreçler ile kasıtlı olarak ilişkilendirilerek medya organlarında kişilik haklarımı rencide edecek şekilde haber olarak yer alması tarafımca kabul edilemez bir durumdur. Bu tarz bir şikâyetle itham edilmem toplumun değerlerine, devlet büyüklerimize ve bilhassa devletin en yüce makamına duyduğum saygı gereği beni derinden üzmüştür.

Türkiye'ye değer katmak amacı taşıyan kurumumun üst yöneticisi olarak ismimin mesnetsiz bir habere ve özellikle bu tarz bir şikâyete konu edilmesinden duyduğum rahatsızlığı bu vesile ile bir kez daha belirtir, iftira niteliğindeki bu iddialara karşı her türlü hukuki hakkımın saklı olduğunu kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more