Reklamsız Sözcü

Türkiye’nin önünde jeopolitik riskler var

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Önümüzdeki yıllara daha iyimser bakıyoruz. Ancak jeopolitik çok sayıda riskler bulunuyor” dedi.

android-time 10:57 26 Aralık 2015
Türkiye’nin önünde jeopolitik riskler var
Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, “Önümüzdeki yıllara daha iyimser bakıyoruz. Ancak jeopolitik çok sayıda riskler bulunuyor” dedi.

Mektap Ö. ERTÜRK

Bahçeşehir Üniversitesi'nin (BAU) bu yıl 5'inci kez, eğitim ve gelişime yön veren, ülke ekonomisine, sanat mirasına, tanıtıma ve bilinirliğine katkı sağlayan isimlere verdiği ‘Türkiye'ye Değer Katanlar'  ödülüne Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş layık görüldü. 

Foto: Sözcü

Türkiye'ye Değer Katanlar ödülünü 15 binin üzerindeki çalışanlarının temsilcisi olarak aldığını ifade eden Ateş, bankacılık adına yürüttükleri faaliyetlerinde yol haritalarını belirlerken insanların ve Türkiye'nin ihtiyaç haritalarından beslendiklerini ifade etti. Ateş, “Gerçek bir ihtiyaca, beklentiye dokunabileceğimiz, ülkemize fayda sağlayabilecek projelerin içinde yer almaya çalışıyoruz. Hedefimiz torunlarımızın dahi övünebileceği işlere imza atmak” diye konuştu.

KÂRLILIK YÜZDE 10-11 OLACAK

Bankacılık sektörü hakkında da açıklamalar yapan Ateş, Türk bankacılığının bu yılda görevini layıkıyla yerine getirdiğini bildirdi. Ateş, “Şu anda bankacılık sektöründe büyümeler özellikle makro ihtiyatı tedbirler nedeniyle önceki yıllardan daha düşük oldu.  Bu da biraz kârlılığa yansıdı. Sektör kârlılığı yüzde 10-11 olacak. Buna rağmen koşmaya devam edeceğiz” dedi.

Önümüzdeki yıla daha iyimser baktığını ifade eden Ateş, “Jeopolitik çok sayıda risk var, sınırımızda olan riskler, bunlar çok önemli. Ama ne olursa olsun Türkiye bunları aşacak güçlü bir ülkedir. Önümüzdeki yıl öngördüğümüz yüzde 4 büyüme içerisinde, biz de sektör olarak bilançolarımızı yüzde 18-20'ler civarında aktif büyüklük, mevduat ve krediler olarak büyütmeyi öngörüyoruz”  şeklinde konuştu. Makro bir takım göstergelerde hiçbir olumsuzluk beklemediğinin altını çizen Ateş, en olumsuz dönemde bile dövizin biraz başını kaldırdığını, ancak sonra geri döndüğünü sözlerine ekledi.

HAK ETTİĞİMİZ NOKTAYA BEŞERİ SERMAYE İLE GELİRİZ

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Türkiye'nin hak ettiği noktada olabilmesinin ülkenin geleceği olarak gördüğü beşeri sermayeyi üretebilmesine bağlı olduğunu söyledi. Yücel, “Bahçeşehir Üniversitesi olarak bu beşeri sermayeye nitelikli ve yüksek katma değer sağlayan mezunlarla katkı sağlamakla kalmamakta, evrensel ölçütlerdeki eğitim kalitesiyle sürekli çıtayı yükseltmekteyiz. Ülkemiz için çalışmayı ve genç kuşaklara eğitim vererek ülkemizi ileriye götürmeyi her şeyin üzerinde tutuyoruz” diye konuştu.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 10:5826.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more